ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

K reprezentaci se připojil Krejčí a Milan Michálek, o jeho bratrovi rozhodne manželka

Velikost textu:
aktualizováno 1. 5. 2012 18:09

Praha - Čeští hokejisté se sešli na srazu v Praze před čtvrtečním odletem do Stockholmu na mistrovství světa téměř kompletní a s dalšími posilami z NHL - útočníky Davidem Krejčím z Bostonu a Milanem Michálkem z Ottawy. Chyběl už jen třetí gólman Petr Mrázek z týmu juniorské OHL Ottawa 67's, jenž se do přípravy zapojí ve středu.

David Krejčí
David Krejčí

Kouč Alois Hadamczik ještě vyhlíží i další posilu z NHL, Michálkova bratra Zbyňka. Účast obránce Pittsburghu komplikoval plánovaný porod, ale radostné události se Zbyněk Michálek dočkal už v pondělí téměř dva týdny před termínem. "Je reálná šance, že přijede. Napsal jsem mu zprávu s gratulací, že bych ho chtěl do týmu, a čekáme na odpověď," řekl na dnešním srazu Hadamczik.

Devětadvacetiletý vicemistr světa z roku 2006 a držitel loňského bronzu nyní vyřizuje rodinné záležitosti tak, aby se k národnímu týmu brzy připojil. "Má ještě dvouleté dítě, takže tam přijede někdo z rodiny," navázal reprezentační kouč. Zatím není jasné, kdy by mohl Zbyněk Michálek u týmu být. "Musí se vyrovnat s těmi povinnostmi doma, zapojit se do tréninku a pak odehrát zbytek mistrovství světa. Je to podobné, jako když čekáme na hráče z druhého kola (play-off NHL)."

Do přesvědčování bratrovy rodiny se zapojil i Milan Michálek, který dnes přiletěl, ale kvůli zatoulané výstroji ještě na ledě při tréninku chyběl. "Je dobré, aby pomohl každý člověk, který by na to měl vliv. Zbyněk je dobrý hráč," doplnil Hadamczik. Poznamenal, že obránce Pittsburghu měl sám velký zájem reprezentovat, ale na prvním místě byla rodina. "Mluvil jsem s ním, když Pittsburgh vypadl, a jeho slova byla jednoznačná: 'Já se s tím peru, chci jet, ale nevím, jak to vyřeším, protože rodit máme 12. května'."

Milan Michálek o svém bratrovi Zbyňkovi

Zbyněk Michálek

"Musí se domluvit s manželkou, co a jak bude s dítětem a podobně. Ta naděje, že se připojí k týmu, je však velká. Brácha je nalomenej dost, že by jel. Dnes nebo zítra budu přemlouvat znovu, tak uvidíme, každopádně by nám pomohl. Poslední slovo bude mít ale ona (manželka Zbyňka Michálka)."

Do světového šampionátu půjde český tým bez jasné brankářské jedničky a o zápasy v základní skupině se podělí Jakub Štěpánek s Jakubem Kovářem. "Kovář předvedl velmi dobrý výkon, určitě budou chytat oba dva. Kdo kolik zápasů, to se ukáže podle dané situace. Není to tak, jako když přijel loni Pavelec a byl absolutní jednička s tím, že druhý gólman dostal jeden zápas," prohlásil Hadamczik.

Kouč prozradil i dvanáct útočníků, kteří budou na soupisce od úvodu mistrovství světa. Spolu budou hrát trojice Michael Frolík, Tomáš Plekanec, Petr Tenkrát - Aleš Hemský, David Krejčí, Milan Michálek - Petr Průcha, Petr Nedvěd, Michal Vondrka a Jakub Petružálek, Jiří Novotný a Lukáš Kašpar. Na šanci budou čekat nezapsaní Tomáš Vincour, Petr Koukal a Jan Kovář. V první šestici beků, které se chystá kouč zařadit do hry, jsou Miroslav Blaťák s Jakubem Nakládalem, Petr Čáslava se Zdeňkem Kutlákem a Ondřej Němec s Lukášem Krajíčkem. Ve čtvrté dvojici zůstali Tomáš Mojžíš s Jakubem Krejčíkem.

Ten se dostal zpět do týmu poté, co odřekl v neděli účast Jakub Kindl z Detroitu krátce po zjištění, že se nedostal mezi šest vyvolených beků pro start turnaje. Kindl byl mezi sedmi jistými hráči z NHL jediným bekem. "V neděli po utkání (v Brně s Ruskem) jsme si zavolali hráče a řekli jim, že napíšeme jen šest obránců, a na rovinu jsme jim řekli, že čekáme i na hráče z druhého kola. Už před turnajem tuto roli podobně jako ostatní hráči přijal. Říkal, že chce zůstat, že to respektuje. Když jsme přišel zpět do kabiny, tak mi oznámil, že nepojede a bude se připravovat na novou sezonu," popsal Hadamczik dění po nedělní nominaci, kterou musel následně změnit.

Český tým bude trénovat v O2 areně ještě ve středu dopoledne a ve čtvrtek odletí v 10:00 do dějiště základní skupiny i případného čtvrtfinále Stockholmu. Do turnaje vstoupí Hadamczikův výběr v pátek duelem s Dánskem. Dalšími soupeři budou Švédsko, Norsko, Lotyšsko, Itálie, Rusko a Německo.

Kádr českých hokejistů na MS ve Švédsku a Finsku (4.- 20. května):

Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Jakub Štěpánek (Petrohrad/KHL), Petr Mrázek (Ottawa 67's/OHL),

obránci: Miroslav Blaťák, Jakub Nakládal (oba Ufa/KHL), Jakub Krejčík (Slavia Praha), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Lukáš Krajíček (Minsk/KHL), Tomáš Mojžíš (Turku/Fin.), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.),

útočníci: Lukáš Kašpar, Jiří Novotný (oba Astana/KHL), Jan Kovář (Plzeň), Petr Koukal (Pardubice), Petr Nedvěd (Liberec), Michal Vondrka (Slavia Praha), Petr Tenkrát (Sparta Praha), Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL), Petr Průcha (Petrohrad/KHL), Tomáš Vincour (Dallas/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal/NHL), Aleš Hemský (Edmonton/NHL), Michael Frolík (Chicago/NHL), David Krejčí (Boston/NHL), Milan Michálek (Ottawa/NHL).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.