ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Třinec mění kádr, ulovil Klimentu i čerstvého mistra Rákose

Velikost textu:

Třinec - K velké obměně sáhl hokejový klub v Třinci, který po zisku titulu skončil v uplynulé sezoně extraligy až desátý. Novými posilami Ocelářů se stali útočníci Tomáš Klimenta z Liberce, Daniel Rákos z mistrovských Pardubic, obránci Lukáš Galvas ze Zlína, Ctirad Ovčačík z Vítkovic a Vladimír Roth ze Slavie, který na konci sezony hostoval v Liberci. Uvedly to oficiální stránky klubu.

Tomáš Klimenta
Tomáš Klimenta

Novou akvizicí je také brankář Šimon Hrubec z Pardubic, který v uplynulém ročníku působil v prvoligové Třebíči. Naopak v Třinci už nebudou pokračovat obránci Lukáš Bolf, Mario Cartelli, Stanislav Hudec, Andrej Novotný, Martin Richter a útočníci Miloslav Hořava, Tomáš Kůrka, Michal Chovan, Lukáš Mičulka a Lukáš Havel. Na dalším posílení vedení Ocelářů pracuje.

Osmadvacetiletý Klimenta už v sezoně v Třinci tři měsíce hostoval. "Tomáš potvrzoval své kvality už v minulé sezoně. Je to velice šikovný hráč, který hraje přímočaře a nebojí se střílet ze všech pozic. Věřím, že i nadále bude pro náš tým velkým přínosem," řekl sportovní manažer Třince Pavel Marek na adresu Klimenty, který za Oceláře nastoupil v 29 utkáních a zaznamenal 17 bodů za 11 branek a šest přihrávek.

Brzy pětadvacetiletý Rákos v uplynulé sezoně vinou zranění sehrál v základní části jen 27 utkání, vstřelil jednu branku a na čtyři přihrál. V 19 zápasech play-off pomohl Pardubicím k titulu pěti góly a čtyřmi asistencemi. "Je to vysoký hráč, zdravě agresivní a sebevědomý, výborný střelec a umí hrát fyzicky náročný hokej. Je to univerzální hráč a takové potřebujeme," řekl Marek.

Třiatřicetiletý Galvas působil ve Zlíně nepřetržitě osm let. "Lukáš už dlouhodobě potvrzuje špičkovou výkonnost, je to spolehlivý obránce bez výraznějších slabin. Je výborný do defenzivy, ale umí i podpořit útok, má kvalitní střelu," řekl Marek na adresu hráče, který sehrál už 765 utkání a nasbíral 179 bodů za 41 gólů a 138 přihrávek.

Za další výraznou posilu považuje třinecký manažer i Rotha. "Je to jeden z největších defenzivních talentů českého hokeje. Výborný na přesilové hry, má tvořivé myšlení a disponuje razantní střelou. Velkým plusem jsou i jeho tělesné parametry," doplnil Marek. Defenzívu vyztuží také Ovčačík. "Ctirad je výborný bruslař, nebojí se fyzických střetů a už v delším časovém horizontu prokazuje stabilní výkony," dodal Marek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.