ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Němci mají v nominaci z NHL jen Marcela Goce

Velikost textu:

Berlín - Hokejisté Německa mají v konečné nominaci na mistrovství světa jedinou posilu z NHL, útočníka Marcela Goce z Floridy. Ze zámoří má kouč Jakob Kölliker ve výběru ještě obránce Justina Kruegera, který působí na farmě Caroliny v Charlotte v nižší AHL. Němci budou na turnaji soupeřem České republiky v základní skupině.

Utkání Česko - Německo
Utkání Česko - Německo

Další hráči z NHL Německu nepomohou. Po vyřazení z bojů o Stanleyův pohár se omluvil obránce Dennis Seidenberg z Bostonu, již dříve odřekli účast beci Christian Ehrhoff a Alexander Sulzer z Buffala, jejich spoluhráč útočník Jochen Hecht ukončil reprezentační kariéru. Nepředstaví se ani Gocův spoluhráč Marco Sturm či brankář Thomas Greiss ze San Jose.

Po Škoda Cupu v Bratislavě o víkendu opustili kádr obránci Moritz Müller, Tim Schüle a Felix Petermann a útočníci Martin Buchwieser, Daniel Pietta a Jerome Flaake. Kádr nově doplní právě Marcel Goc a také jeho bratr Nikolai i další obránce Denis Reul s útočníky Christophem Ullmannem a Marcusem Kinkem z týmu vicemistra německé ligy Mannheimu. Jejich spoluhráč Frank Mauer se stejně jako další forvard André Rankel z mistrovského Eisbärenu Berlín představil už v duelech v Bratislavě.

V nominaci je celkem 17 hráčů, kteří startovali i na loňském světovém šampionátu na Slovensku, a 12 se jich představilo o rok dříve na domácím MS v Kolíně nad Rýnem. Premiérová účast čeká beky Sinana Akdaga, Christophera Fischera, Floriana Ondruschku a útočníka Evana Kaufmanna. Ten se stal v této sezoně prvním hráčem židovského původu, který se od druhé světové války probojoval do německé reprezentace. V týmu je celkem 20 hráčů z německé nejvyšší soutěže. Vedle Marcela Goce a Kruegera jsou dalšími krajánky brankáři Dennis Endras z IFK Helsinky, Dimitrij Kotschnew z Atlantu Mytišci a útočník Alexander Barta ze švédského druholigového Malmö.

Nominace Německa na MS:

brankáři: Dimitri Pätzold (Hannover), Dennis Endras (IFK Helsinky/Fin.), Dimitrij Kotschnew (Atlant Mytišci/KHL)

obránci: Nikolai Goc, Denis Reul (oba Mannheim), Kevin Lavallee (Kolín nad Rýnem), Christopher Fischer (Wolfsburg), Christoph Schubert (Hamburk), Sinan Akdag (Krefeld), Florian Ondruschka (Straubing), Justin Krueger (Charlotte/AHL)

útočníci: Philip Gogulla, Felix Schütz, John Tripp (všichni Kolín nad Rýnem), Marcus Kink, Frank Mauer, Christoph Ullmann (všichni Mannheim), Sebastian Furchner, Kai Hospelt (oba Wolfsburg), Evan Kaufmann, Patrick Reimer (oba Düsseldorf), Thomas Greilinger (Ingolstadt), André Rankel (Eisbären Berlín), Alexander Barta (Malmö/Švéd.), Marcel Goc (Florida/NHL)

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.