ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Hokejový svaz navrhl klubům čtyřčlennou baráž o extraligu

Velikost textu:
aktualizováno 23. 4. 2012 15:39

Praha - Čtyři týmy, dva z extraligy a dva z první ligy, by měly v příští sezoně hrát baráž o účast v nejvyšší hokejové soutěži. Právě takový model navrhlo vedení Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) extraligovým klubům, které se k němu mají do konce tohoto týdne vyjádřit. Následně by jej v příštím týdnu mohl schválit výkonný výbor svazu, který bude extraligu od 1. června oficiálně řídit.

Prezident ČSLH Tomáš Král
Prezident ČSLH Tomáš Král

"Poslali jsme klubům termínovou listinu s návrhem na čtyřčlennou baráž. Výkonný výbor ale může schválit i druhý model," řekl generální sekretář ČSLH Martin Urban. Druhou uvažovanou možností je, že by širší baráž hrály čtyři extraligové a dva prvoligové celky.

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) by o návrhu svazu mohla jednat v pátek v Brně, kde se uskuteční mimořádná valná hromada. Zatím to však kluby nemají v programu.

Hokejový svaz převezme řízení nejvyšší soutěže od APK LH. Podle navržené termínové listiny by nový ročník extraligy začal 14. září. Základní část bude mít tradičních 52 kol, nezměněný zůstane i model play-off včetně předkola.

Celky na 11. až 14. místě budou hrát ve skupině o udržení, ve které by se utkaly pouze dvoukolově (dosud se hrálo čtyřkolově). Dva nejhorší kluby by poté čekala čtyřkolová baráž s finalisty play-off první ligy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.