Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie
NHL

Vokoun s Neuvirthem jsou zranění, Washington půjde do play-off s trojkou

Velikost textu:

Washington – Washington před sezonou zkompletoval jako první tým NHL v historii kompletně českou brankářskou dvojici. Jak Tomáš Vokoun, tak Michal Neuvirth v sezoně nepředváděli nijak famózní výkony. Nicméně momentálně jsou oba dva čeští brankáři zranění a Washington se bojí, že bude muset do play-off proti Bostonu nastoupit v brance s nezkušeným Bradenem Holtbym.

Zraněný Michal Neuvirth střídá
Zraněný Michal Neuvirth střídá

Tomáš Vokoun, který přišel do hlavního města před sezonou, zaujmul místo brankářské jedničky. Pravidelně se ale střídá se čtyřiadvacetiletým Neurvithem, který by měl být budoucností Capitals. Do bojů o Stanley cup však s vysokou pravděpodobností v brance nenastoupí ani jeden z českých gólmanů.

Vokoun kvůli problémům s třísly od konce března prakticky netrénuje a nevypadá to, že by se v nejbližší době byl schopen dát do pořádku. Neurvith odkulhal z ledu ve čtvrtečním duelu s Floridou po srážce s Marco Sturmem. "Není to zlé. Už zkoušel trochu trénovat a pokud všechno půjde dobře, mohl by být za pár dní zpátky," vyjádřil se k Neurvithovu zdravotní stavu generální manažer Washingtonu George McPhee.

Vše ale nasvědčuje tomu, že k prvnímu utkání play-off proti Bostonu Bruins bude muset nastoupit dvaadvacetiletý Holtby, který má na svém kontě jen dvacet jedna startů NHL, z toho sedm v této sezoně. Nebylo by to poprvé, kdy Washington šel do Stanley cupu s nezkušeným gólmanem. V roce 2008 se překvapivě dostal do hry Varlamov, loni naskočil právě Neuvirth.

Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun

"Už jsme to zažili předtím a stejně nemáme na výběr. Pokud ostatní nebudou k dispozici, bude hrát (Holtby)," prohlásil manažer McPhee. Holtbymu bude patrně krýt záda z pozice dvojky Dany Sabourin, kterého Washington povolal z farmy v Hersey. Sabourin nechytal v NHL od roku 2009 a v play-off se naposledy představil v roce 2007, když v dresu Vancouveru na tři minuty zastoupil Roberta Luonga, který si musel odskočit na záchod. 

Zdroj: thespec.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.