ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš
KHL

Kolem HC Lev krouží plynový gigant Gazprom

Velikost textu:

Praha - Tým HC Lev, jenž se stěhuje z Popradu do Prahy, by mohl mít nového vlastníka. Podle deníku Insider jím bude společnost, kterou kontroluje ruský plynárenský kolos Gazprom a ještě jedna blíže nespecifikovaná firma. V souvislosti s tím chce Lev od nového ročníku v Kontitentální hokejové lize výrazně posílit kádr.

Radost hokejistů HC Lev
Radost hokejistů HC Lev

HC Lev zatím přes stejnojmenou akciovou společnost vlastní skupina ČKD Group, to by se však brzy mohlo změnit. O klub totiž projevil zájem Gazprom, který by do něj chtěl napumpovat více peněz a v příštím ročníku se porvat o play-off KHL. To se letos týmu nepodařilo. Klub chce angažovat hvězdy extraligy, možná do něj přijdou i někteří hráči se zkušenostmi z KHL či NHL.

Tým by mohl obohatit třeba současný trenér Sparty Josef Jandač. Šéfem střídačky by mohl být i trenér Chomutova Václav Sýkora nebo trenér Plzně Marian Jelínek. Ten se po nevydařeném semifinále play-off proti Kometě Brno rozhodl tým opustit.

Gazpromu shodou okolností šéfuje prezident KHL Alexandr Medvěděv, který o stěhování Lva z Popradu do Prahy poprvé oficiálně minulý měsíc promluvil do médií. Český svaz ledního hokeje následně působení klubu na české půdě odsouhlasil. HC Lev teď musí jen uzavřít smlouvu v pražské O2 areně. K tomu by mohlo dojít v řádu dnů.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.