ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

KHL míří do Prahy. Najde si Lev fanoušky?

Velikost textu:

Praha - KHL se valí do Prahy. Včerejší rozhodnutí hokejového svazu dalo ruské lize zelenou. Klubu HC Lev už zbývá jen uzavřít smlouvu v pražské O2 areně. K tomu by mohlo dojít příští týden. Otázkou však zůstává, jestli si klub najde v hlavním městě fanoušky. Názory se různí. "Zvědavost po určité době vyprchá," myslí si například komentátor Robert Záruba.

Ján Laco
Ján Laco

Vstupné nejspíš nebude levnější, než jaké je na extraligu. Může se pohybovat od dvou set do čtyř set korun. V Rusku se ale liší i podle atraktivity soupeře. Už teď pražská KHL láká ruskou komunitu v Česku. Profitovat může z hokeje i turistický ruch - i do Popradu, kde dříve klub působil, létali ruští fanoušci. Klub má navíc smlouvu s ČSA a tuzemské aerolinky by ruská strana ráda získala jako oficiálního dopravce KHL. 

"Praha by mohla být větším lákadlem, protože by se daly spojit turistické atrakce a návštěva hokejového zápasu," uvažuje ruský novinář Vladimir Rauš. Liga, která konkuruje americké NHL, chce z prestižních důvodů obsadit evropská hokejová města.

přehrát video
KHL do Prahy
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.