ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Play-off pokračuje třetími zápasy, doma hrají Vítkovice a Budějovice

Velikost textu:

Praha - Za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy pokračují v pondělí čtvrtfinálové série play-off hokejové extraligy Vítkovic s Pardubicemi a Českých Budějovic s Libercem. Ostravané i Jihočeši se budou snažit doma potvrdit páteční výhry na ledě soupeřů, Pardubice s Libercem naopak budou chtít uspět venku a vrátit výhodu vybojovanou postavením v základní části zpět na svoji stranu.

Utkání Pardubice - Vítkovice
Utkání Pardubice - Vítkovice

Vítkovice - Pardubice, 17:30

Vítkovice ve druhém utkání i bez zraněné opory Romana Málka překvapily a do Ostravy si z východu Čech odvezly výhru. I přes úspěšný záskok Filipa Šindeláře zůstává stav poraněných Málkových třísel tématem číslo jedna. "Roman Málek má typ zranění, které je někdy horší, jindy zase lepší. Záleží na něm, jestli se bude cítit dobře, jestli bude cítit, že týmu pomůže, a bude chtít chytat. V pondělí to zkusí před zápasem na rozbruslení a pak budeme vědět více," řekl trenér Mojmír Trličík. Otazník visí také nad startem obránců Marka Malíka a Tomáše Kudělky, dlouhodobě mimo hru je Denis Rehák. V úvodu série se potýkali někteří hráči Ostravanů včetně kanonýra Viktora Ujčíka s nachlazením. Vítkovice se doma budou moci opřít o diváky, na každý zápas se zatím prodalo přibližně osm tisíc lístků. "Pardubice potvrdily, že jsou velice silný soupeř. Mužstvo, které dokáže zahrát i na venkovních hřištích. Čekáme otevřený a lítý boj," doplnil Trličíkův asistent Zdeněk Moták.

Podle trenéra Pardubic Pavla Hynka není podstatné, kdo stojí v brance Vítkovic. "Minulé série Romana Málka trošku démonizovaly, Šindelář je také zkušený gólman," řekl na adresu Málka, který v play-off potkal Pardubice už čtyřikrát a vždycky sérii vyhrál. Podle Hynka musí jeho tým hlavně proměňovat své šance. Východočeši se také musí podle kouče vyrovnat s fyzickou hrou Vítkovic. "Vítkovice tímhle stylem hrají celou sezonu, jsou dobře organizované v obranné fázi, hrají poctivý hokej a mají hráče s parametry na fyzický hokej. Podle mě to nebude jiné než u nás v Pardubicích. Musíme se víc prosadit v útočné fázi, vytvořit si přesilové situace, vynutit si fauly a být úspěšní v zakončení," dodal Hynek, který bude ještě dva zápasy postrádat kvůli disciplinárnímu trestu beka Václava Benáka.

České Budějovice - Liberec 18:10

České Budějovice i díky střelecky nejvydařenější třetině v sezoně v pátek vyrovnaly v Liberci stav série na 1:1 a na výkon z druhého duelu se budou snažit navázat i v Budvar areně. "S výhrou, kterou jsme si přivezli z Liberce, jsme spokojeni. Byl to náš cíl," řekl trenér František Výborný, jehož tým vyhrál třetí dějství 5:2 a celkově zvítězil 6:4. "Recept pro další zápasy je jednoduchý. Chtěli bychom navázat hlavně na druhé utkání a doma potvrdit zisk ze severu Čech," uvedl kouč. Jihočeši se však musejí obejít bez obránce Reného Vydareného, který má za faul kolenem na Tomáše Klimentu zastavenou činnost na tři zápasy. Útočník Milan Gulaš, jenž předešlý duel po pětiminutovém trestu nedohrál, může v pondělí naskočit. "Absence Vydareného je velká komplikace, bude nám chybět. Do sestavy se posunou obránci, kteří v Liberci nehráli," uvedl Výborný. Mezi základní šestici beků by se měl dostat Michael Kolarz.

Liberec v základní části sezony v obou zápasech na jihu Čech bodoval, jednou vyhrál v normální hrací době, podruhé prohrál v prodloužení. Vyhrát alespoň jeden zápas je základní cíl Bílých Tygrů i pro nadcházející část čtvrtfinálové série. "My se jedeme prát dále," prohlásil po minulém nezdaru asistent trenéra Filip Pešán. Severočeši zatím hodně spoléhají na druhou formaci Michal Bulíř, Tomáš Urban a Lukáš Vantuch, která vstřelila šest z osmi libereckých branek. Naopak pouze jeden gól si zatím připsal nejproduktivnější hráč základní části Petr Nedvěd. Nejistý je start Klimenty.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.