ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Pardubice a Vítkovice se v play-off potkají potřetí za sebou

Velikost textu:

Pardubice/Ostrava - Potřetí za sebou se v play-off utkají hokejisté Pardubic s Vítkovicemi a tým Východočechů povede opět do boje jako kapitán Petr Koukal. Světový šampion z roku 2010 věří, že Pardubice překlopí bilanci úspěchů na svou stranu a potřetí za sebou postoupí mezi čtyři nejlepší týmy soutěže. Před dvěma lety ve finále uspěl jeho tým, loni v semifinále se z postupu radovali hráči Vítkovic.

Utkání Pardubice - Vítkovice
Utkání Pardubice - Vítkovice

Série hraná na čtyři vítězství odstartuje ve čtvrtek na východě Čech, kde by se hrál případně i poslední rozhodující duel. "To bude výhoda, uhrajeme-li dva zápasy a pojedeme do Ostravy za stavu 2:0. Teoreticky sedmý zápas je daleko a jak to bude, to ví bůh," řekl Koukal. Před rokem v semifinále jasně vyhrály Vítkovice 4:1 na zápasy, Pardubice tak nadcházející sérii mohou brát jako odvetu. "Je to s nimi takové sestupné: finále, semifinále, čtvrtfinále. Čeká nás pořádně těžký boj, bude to velmi těžké, ale připravíme se tak, abychom to zvládli," podotkl Koukal.

Obě předešlé vzájemné série se nesly v poklidném duchu. Podle reprezentačního útočníka to bylo i proto, že vždy jasně dominovalo jedno mužstvo. "Jeden tým vždy tahal za kratší konec provazu a v tom byl asi ten rozdíl. My jsme vloni nedokázali zareagovat a vypadli jsme v pěti zápasech. Kdyby se to hrálo na sedm, tak by to bylo asi vyhecovanější. Čím více zápasů, tím jde o víc," uvedl Koukal. Oba týmy ale navíc podle něj chtěly hrát hokej a ne se prát.

Zápas Vítkovice - Pardubice
Zápas Vítkovice - Pardubice

Vítkovický obránce Tomáš Kudělka za Pardubice odehrál část minulé sezony, ale před čtvrtfinálovou sérií s Východočechy žádné zvláštní napětí necítí. Spíš si chce užít celkovou atmosféru vyřazovacích bojů, které v extralize po šesti sezonách v zahraničí okusí poprvé. "Určitě to bude vyhecovaná série, dobrá kulisa. V kabině je vidět, že se každý z nás těší, a já za sebe můžu říct, že si přeju, aby volno rychle uteklo a play-off už bylo tady," řekl Kudělka.

K taktické přípravě by mohl pomoci i vlastními postřehy. Zlínský odchovanec v minulé sezoně strávil v Pardubicích před odchodem do Turku úvodních devět kol soutěžního ročníku. To však pro něj není důvod, aby nadcházející souboje bral prestižněji. "Já jsem tam byl všehovšudy tři týdny. Devadesát, devadesát pět procent kluků a realizačního týmu tam znám osobně, ale určitě to nějak extrémně brát nebudu," mínil Kudělka. "Rozhodující je urvat čtyři zápasy a jít dál," dodal Kudělka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.