ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Karlovy Vary čeká na úvod skupiny o udržení duel s Boleslaví

Velikost textu:

Praha - Úvodním kolem dvanáctidílného seriálu začnou v pátek boje ve skupině o udržení v hokejové extralize. A hned první zápasy mohou ledacos napovědět. Karlovy Vary a Mladá Boleslav si na západě Čech zopakují vzájemný souboj z posledního kola základní části, díky němuž má Energie na jedenácté příčce před poslední Mladou Boleslaví šestibodový náskok. V druhém utkání přivítá pražská Slavia při návratu do Edenu Litvínov.

Utkání Karlovy Vary - Litvínov
Utkání Karlovy Vary - Litvínov

Karlovarští, jimž skvěle vyšla závěrečná čtvrtina základní části a vyhráli sedm z posledních osmi utkání, mohou hned na začátku skupiny udělat velký krok k co možná nejrychlejší jistotě záchrany. Již v pátek mohou získat na Středočechy k dobru už devět bodů. "Hned ten start bude důležitý - hrajeme opět s Boleslaví a pak v neděli znovu doma. Na tyto zápasy se musíme soustředit, abychom trochu odskočili a získali trochu klidu. Rozestupy jsou malé a budou to nervy," řekl klubovému webu nejlepší střelec základní části soutěže Petr Kumstát a připomněl tak zároveň, že i v neděli se jeho tým představí v domácím prostředí, kde hostí Slavii.

Právě navýšení odstupu bude chtít Mladá Boleslav naopak zabránit a klíčem k tomu by prý mohlo být i poslední měření sil mezi oběma mužstvy. "Vary nás hodně a dobře napadaly, s tím jsme měli problém. Vázla nám rozehrávka. Myslím, že na tohle bychom se měli zaměřit nejvíc. Musíme snáz a rychleji dostávat puk z vlastní třetiny a nenabízet Varům laciné šance. Když zvládneme tohle, můžeme klidně vyhrát my," uvedl obránce Jakub Čutta v rozhovoru pro klubový web.

Slavia má po více než deseti letech odlišné starosti oproti tomu, jak dojít co možná nejdále v play-off. Jistou výhodu by pro Pražany měl představovat návrat do "mateřského" působiště v Edenu. "Vracíme se domů, takže se těším, i když bych se tu chtěl objevit v jiné soutěži. Bude opět větší kluziště, na něm se nám letos daří víc," uvedl pro server iDnes.cz Vladimír Růžička, trenér a zároveň i generální manažer klubu.

Také v Litvínově pomýšleli na vyšší příčky, ale nyní musejí přepnout na zcela jiný úkol. "Je třeba co nejrychleji vyhnat z hlav to zklamání a soustředit se na splnění jiného cíle. Takhle vyrovnané to navíc nikdy nebylo, takže to bude důležité od samého začátku," řekl kouč Vladimír Jeřábek. "Řada hráčů navíc tuto část soutěže okusí vůbec poprvé," připomněl Jeřábek. Tomu chybějí zranění Hujsa a Frolík, kvůli disciplinárnímu trestu bude ještě mimo hru i Trávníček.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.