ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Na hokejové play-off bude poprvé delegovat rozhodčí počítač

Velikost textu:

Praha - Se stejným hracím systémem jako loni zanedlouho odstartuje play-off hokejové extraligy. Jedinou novinkou oproti minulým létům je skutečnost, že stejně jako v základní části bude rozhodčí k jednotlivým zápasům delegovat počítačový program. 

Hokejový rozhodčí
Hokejový rozhodčí

"Odehráli jsme tak celou základní část a budeme se toho držet i v play-off. Zkušenosti s tím jsou pozitivní. Nechci říci, že by neměl systém drobné chyby, ale jsme s tím spokojeni," řekl ředitel extraligy Stanislav Šulc na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Do zápasů vyřazovací části bude na začátku nasazováno 24 hlavních rozhodčích, mezi kterými je i čtveřice ze Slovenska. Čárových bude šestadvacet. "Budou nasazováni ti, kteří mají aktuálně nejlepší parametry. V případě, že budou chybovat, z nominací vypadnou," uvedl člen Komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje Pavel Halas, který dnes zároveň za sudí podepsal Chartu fair play. Přidal se tak k hráčům a fanouškům, kteří podobný krok učinili již v minulosti.

První část play-off, předkolo, se bude stejně jako v minulosti hrát na tři vítězství, od čtvrtfinále se bude hrát na čtyři výhry. Nástupce Třince na mistrovském trůnu bude znám nejpozději 26. dubna, kdy je na programu sedmé finále.

Nezměněný zůstal i model skupiny o udržení, ve které budou hrát celky umístěné po základní části na 11. až 14. pozici. "Osobně jsem rád, že ve skupině o udržení to bude velká bitva. Rozdíly mezi týmy jsou malé a ve hře je 36 bodů. Určitě to bude tentokrát zajímavé," podotkl Šulc. Zápasy play-off bude opět již tradičně vysílat přímým přenosem Česká televize.

Předkolo play-off:

Středa 29. února - 1. zápasy:
17:30 PSG Zlín - HC Oceláři Třinec,
18:10 HC Kometa Brno - Rytíři Kladno

Čtvrtek 1. března - 2. zápasy:
17:30 PSG Zlín - HC Oceláři Třinec,
18:10 HC Kometa Brno - Rytíři Kladno

Sobota 3. března - 3. zápasy:
17:00 HC Oceláři Třinec - PSG Zlín,
17:30 Rytíři Kladno - HC Kometa Brno

Neděle 4. března - případné 4. zápasy:
17:30 Rytíři Kladno - HC Kometa Brno,
18:10 HC Oceláři Třinec - PSG Zlín

Úterý 6. března - případné 5. zápasy:
17:30 PSG Zlín - HC Oceláři Třinec,
18:00 HC Kometa Brno - Rytíři Kladno. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.