ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Modrý si za sekeru přes záda Kafky nezahraje pět zápasů

Velikost textu:
aktualizováno 21. 2. 2012 17:19

Praha - Plzeňský obránce Jaroslav Modrý byl potrestán disciplinární komisí Asociace profesionálních klubů ledního hokeje zákazem startu na pět utkání za faul na kladenského útočníka Petra Kafku z nedělního utkání 50. kola extraligy. Indiáni se musejí obejít bez jednačtyřicetiletého Modrého ve zbývajících třech duelech základní části i ve dvou zápasech čtvrtfinále.

Jaroslav Modrý v dresu Plzně
Jaroslav Modrý v dresu Plzně

Modrý fauloval unikajícího Kafku dvanáct sekund před koncem utkání, v němž domácí Plzeň v té době prohrávala už 0:4. Modrý sekl kladenského útočníka hokejkou přes záda, sudí Milan Minář s Robinem Šírem za zákrok nařídili trestné střílení, které Kafka neproměnil.

Modrý bude Plzni chybět v dnešní dohrávce 43. kola v Mladé Boleslavi, v pátečním duelu 51. dějství proti Pardubicím i v nedělním závěrečném 52. kole v Liberci. Absentovat bude i v obou domácích duelech Plzně ve čtvrtfinále v sobotu 10. března a o den později. Do hry se může vrátit až ve třetím duelu série ve středu 14. března.

Modrý byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Disciplinární komise se zabývala zákrokem Modrého v pondělí ve zkráceném řízení a následně vynesla sankci za napadení holí. Takto vysoký trest udělila už popáté v sezoně.

Zkušený bek, který se k plzeňskému týmu připojil až na začátku ledna, uvedl, že Kafku nefauloval úmyslně. "Nebyl to úder na hlavu. To v žádném případě. A když ještě vezmete v úvahu, že jsem předtím nikdy suspendován nebyl, je ta výška trestu docela vysoká. Víc k tomu nemám co říct," řekl Modrý, který i přesto trest respektuje.

"Mělo by se ale přihlížet k tomu, o jakého hráče jde. Tresty by měly být odstupňované podle toho, jestli jde o hráče, co to dělá pořád dokola, a o někoho, který se něčeho podobného dopustil poprvé," řekl.

Jaroslav Modrý: "Souhlasím, že takové věci je třeba trestat. Každý musíme nést odpovědnost za svoje činy. S tím nemám problém, je mi jasné, že chtějí, aby se hrálo fér. Udělal jsem chybu a za tu musím platit. Jsem si toho vědom, ale s výškou trestu nesouhlasím. Dostal jsem deset procent z celé základní části."

Na konci října jej dostal kladenský bek Libor Procházka za zákrok kolenem na pardubického útočníka Radovana Somíka, v polovině prosince zase litvínovský forvard Martin Ručinský za zákrok hokejkou na Jaroslava Svobodu z Komety Brno. V lednu sáhla disciplinárka k pětizápasovému trestu pro zadáka Komety Brno Jiřího Vašíčka po faulu loktem na hlavu na českobudějovického Davida Kuchejdu.

V únoru byl takto suspendován mladoboleslavský forvard Zdeněk Bahenský také za zákrok loktem do oblasti hlavy a krku na kladenského Milana Hluchého, ale po odvolání bruslařského klubu mu následně disciplinární komise trest snížila na tři zápasy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.