ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
Hokejové ohlasy

Kolář potvrdil střeleckou formu, proměnil dvě penalty ze tří

Velikost textu:

Kladno - Pardubický útočník Jan Kolář potvrdil, že má v poslední době velmi slušnou střeleckou formu. Dvěma góly ze samostatných nájezdů na kladenském ledě vylepšil svoji bilanci již na 22 vstřelených branek v sezoně. Kolář nejprve z trestného střílení po faulu Marka Posmyka vyrovnal ve 44. minutě na 3:3. A protože tento stav vydržel i po odehrání 65 minut základní hrací doby a prodloužení, mohl si "penaltu" vyzkoušet znovu. V základní sérii se třemi exekutory na obou stranách sice nedal, ale poté v páté sérii jako vůbec první v nájezdech uspěl a rozhodl.

Jan Kolář překonává brankáře Cháberu
Jan Kolář překonává brankáře Cháberu

"První penalta ve hře se mi povedla, jak jsem chtěl. Při té druhé - již při samostatných nájezdech - jsem nechtěl zvolit stejné řešení. Všiml jsem si, že Chábera používá jeden zákrok a chtěl jsem toho jeho nedostatku využít, bohužel jsem však přestřelil," litoval třicetiletý Kolář. "Při druhém pokusu v rozstřelu jsem si již věřil, že svoji příležitost proměním. Vycházel jsem z přesvědčení, že poprvé jsem uspěl, podruhé jsem blafák neprovedl špatně. Potřetí jsem se již dokázal gólově prosadit."

přehrát video
Rytíři Kladno - Pardubice

Koukalova řada se Starým a právě Kolářem se sice herně proti kladenskému týmu prosazovala, ale v koncovce se jí už tolik nedařilo. Únava z reprezentačních startů prý ale nebyla důvodem v žádném případě. "Cítili jsme se dobře. Při jedné z přesilovek jsem nastřelil tyč, což byla trochu smůla, ale na druhé straně jsme určitě vyvinuli malý tlak na gólmana, což musíme zlepšit," nabádal Kolář.

Reprezentační pozvánky si nesmírně cení a věří, že mu pomohla i na klubové úrovni. "Je to velice pozitivní. Moc mě to potěšilo a je to pro mě velká motivace, aby to nebyla pouze epizoda. Určitě se to projevuje i tím, že mám na mé poměry až nevídanou střeleckou pohodu. Daří se mi v klubu, vsítil jsem i svůj první reprezentační gól. Nominace mi velice pomohla a určitě se budu snažit ještě více prosazovat při zakončení," slíbil.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.