ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Chtěli jsme po Demelově zranění zápas ukončit, přiznal Výborný

Velikost textu:

Mladá Boleslav - Boj o body ve 49. kole hokejové extraligy byl odsunut na druhou kolej. V Mladé Boleslavi již v páté minutě zůstal po střetu s hostujícím Petrem Strapáčem ležet bezvládně dlouhé minuty na ledě domácí útočník Tomáš Demel, kterého nakonec sanitka přímo ze stadionu odvezla do nemocnice. Jeho stav je stabilizovaný.

Záchranáři u Tomáše Demela
Záchranáři u Tomáše Demela

Podle prvních zpráv by měl mít mladoboleslavský forvard, který byl krátce i v bezvědomí, těžký otřes mozku a tržnou ránu na hlavě. Sezona pro něj skoro jistě skončila. Kapitán Bruslařského klubu David Výborný po zápase přiznal, že po incidentu byl za rozhodčími s přáním, aby utkání předčasně ukončili.

"Šel jsem se jich zeptat, jestli by to nešlo ukončit, protože se nám moc hrát nechtělo. Rozhodčí to ale zamítli, že by musel umřít. To jsem říkal, že hrát budeme, protože to se snad nestane," řekl Výborný.

přehrát video
Zranění Tomáše Demela

Podle televizních záběrů se téměř jistě nejednalo o faul, Strapáč atakoval Demela bezprostředně po odehrání puku a ten následně upadl na mantinel a ledovou plochu. I když útočník hostů měl podle všeho v okamžiku střetu nohy ve vzduchu.

"Nevím, jestli to byl faul nebo ne. Neviděl jsem to. Ale myslím si, že úmysl v tom nebyl. Rozhodčí říkali, že to bylo rameno a že si dal o manťák," uvedl zkušený útočník, který krátce po zhruba patnáctiminutové přestávce otevřel skóre a vstřelil tak podle oficiálních statistik 250. gól v extralize a reprezentaci. "Řekli jsme si, že budeme hrát za něj a nakonec nám to vyšlo. I když trošku s odřenýma ušima," poukázal Výborný na skutečnost, že domácí vedli už 4:0 a nakonec vyhráli pouze těsně 4:3.

Strapáč po dohodě s trenérem z utkání odstoupil

Viditelně otřesený byl ale i Strapáč, který krátce po střetu s Demelem ze zápasu odstoupil. "Byl to hodně nešťastný začátek. Tomáš Demel měl puk, odehrál ho a já jsem byl v jeho blízkosti. Pokusil jsem se ho dohrát a pak už jsem jen viděl, jak bezvládně leží. Opravdu to byl hodně nepříjemný pocit," uvedl smutně Strapáč. "Necítil jsem se dobře, ale na druhou stranu jsem přesvědčený, že se nejednalo o nečistý zákrok. Bylo to čisté, ale bohužel to dopadlo, jak dopadlo," litoval Strapáč, jenž poté odehrál jen jedno střídání.

"Zkusil jsem to, ale myšlenky mi létaly jinam. Tak jsem se radši rozhodl, že zápas nedohraji. Trenér mi to nabídl, že kdybych se necítil, tak se mám jít klidně svléknout. Tak jsem se rozhodl, že to bude pro mě i pro tým lepší," dodal Strapáč.

Tomáš Demel leží po zákorku Petra Strapáče bezvládně na ledě
Tomáš Demel leží po zákorku Petra Strapáče bezvládně na ledě
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.