ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Slovenská média: Vůjtkovi se s hokejisty daří

Velikost textu:

Bratislava – Trenér Vladimír Vůjtek, který od loňského nástupu na střídačku slovenské hokejové reprezentace sbírá s týmem hlavně vítězství, sklízí chválu. Zkušený český kouč naposledy o uplynulém víkendu dovedl mužstvo k výhře na turnaji v Bělorusku, kde hráči pod jeho vedením uspěli proti domácímu výběru i reprezentaci Švýcarska.

Slovenští hokejisté
Slovenští hokejisté

"Vůjtek má zatím vysoce pozitivní bilanci. Ze sedmi zápasů pod jeho vedením vyhráli Slováci šest, v jednom padli až po prodloužení," napsala Pravda k dosavadním výsledkům Vůjtkova angažmá. Už loni jeho tým bez ztráty bodu vyhrál Německý pohár, ale také zaváhal na turnaji v Rakousku.

Vůjtek sklízí se slovenskými hokejisty vítězství navzdory dlouhodobým problémům při skládání sestavy. Před turnajem v Bělorusku účast odřeklo až 15 hráčů, řada hokejistů se omluvila z nominace i před loňskými turnaji.

"Není co hanit, bylo to skvělé," píše Šport o víkendovém vítězství Slovenska nad Běloruskem. Kouč netají, že vítězství jej těší, úspěšnou bilanci z přípravných zápasů však nepřeceňuje. "Prohry nás ale neminou na světovém šampionátu. Tam určitě nepojedeme s tím, že budeme pořád vyhrávat. Tým se bude muset dát dohromady i po prohře," uvedl čtyřiašedesátiletý Vůjtek.

Právě letošní mistrovství světa bude pro Slováky klíčové ve snaze vybojovat přímý postup na olympijské hry 2014 v Soči. Po nepřesvědčivých výsledcích na předchozích šampionátech země v žebříčku Mezinárodní hokejové federace klesla na desátou příčku. Pokud se v hodnocení nezlepší, čeká slovenské hokejisty olympijská kvalifikace.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.