ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Kometa chce proti Slavii potvrdit místo v předkole play-off

Velikost textu:

Praha – Hokejisté Brna a Slavie hned první den po skončení reprezentační přestávky zahájí závěrečný program základní části. Zatímco Kometa chce před svými fanoušky potvrdit blížící se postup do předkola, Slavia se bude snažit odpoutat z posledního místa v tabulce. Utkání začíná v 18:10, přímým přenosem vysílá ČT4 a sportživě.cz.

Brno - Slavia
Brno - Slavia

Brňané aktuálně drží desátou pozici, která jako poslední zajišťuje postup do předkola play-off. Na jedenácté Karlovy Vary mají náskok sedmi bodů. "Výhra v tomto zápase by nám každopádně hodně pomohla směrem k play-off. Očekávám velmi těžký zápas. Slavia bojuje o svou poslední šanci," řekl trenér Komety Zdeněk Venera. Do sestavy se vracejí uzdravení útočníci Divíšek, Dlouhý, Jakub Svoboda i Jaroslav Svoboda.

Kometa v posledním duelu před přestávkou deklasovala Vítkovice 8:2, Venera má ale trochu obavy, aby týmu střelecká forma vydržela. "Vidím v tom trochu nebezpečí. Proti Vítkovicím nám všechno vycházelo a dařilo se nám zakončení. Vůbec si nemyslím, že by někdo k zápasu přistoupil vlažněji. Bez ohledu na to, že hrajeme proti poslednímu týmu tabulky. Extraliga je letos hodně vyrovnaná, maximální nasazení považuji za samozřejmost," dodal Venera.

Slavia už se smiřuje s faktem, že v play-off bude chybět. Pražané ztrácejí pět kol před koncem soutěže na Kometu devět bodů, více však sledují výsledky Karlových Varů, Litvínova a Mladé Boleslavi, s nimiž zřejmě budou bojovat ve skupině o udržení a vyhnutí se baráži. "Holt se s tím musíme nějak vypořádat. Hodně trénujeme obrannou činnost a přechod do útoku, musíme si pomoci sami. Nikdo jiný to za nás neudělá," uvedl trenér Růžička.

Pražané se budou snažit zlepšit výkony zejména ve třetích třetinách, kdy často ztrácejí zápasy. "Hlavně venku máme zápas často dobře rozehraný, jenže když vedeme jen o gól, a ne o tři, ve třetí třetině to většinou neudržíme," řekl Růžička. Nervozitou to ale prý není. "Spíše jsou tam jiné věci. Na ledě plníme jen málo toho, co si řekneme před zápasem. Navíc máme ve třetích třetinách hrozně vyloučených," dodal Růžička.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.