ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
Švédské hry

Češi budou i proti Finům sázet na Pöpperleho

Velikost textu:

Stockholm – S touhou navázat na úvodní úspěch se Švédy a přerušit tak zároveň sérii porážek s nejbližším sokem na Švédských hrách půjdou čeští hokejisté do dnešního utkání s Finskem. Kouč Alois Hadamczik dá prostor dalším hráčům ve výpravě, mezi tyčemi ale chce znovu spoléhat na hrdinu čtvrtečního zápasu Tomáše Pöpperleho. Zápas začne v poledne, přímým přenosem ho vysílá ČT4 a www.sportzive.cz.

Brankář Sparty Tomáš Pöpperle
Brankář Sparty Tomáš Pöpperle

Finové na úvod turnaje na rozdíl od českého výběru prohráli, když na Olympijském stadionu v Helsinkách podlehli pod širým nebem Rusku 0:2. V posledních čtyřech ročnících turnaje to byli ale právě oni, kdo měl v soubojích s Čechy navrch. V roce 2008 deklasoval tým Suomi svého soupeře 6:1, následně pak slavil výhry 5:3, 4:1 a loni 3:2 v prodloužení.

Kouč Hadamczik ale věří, že podobným způsobem, jako se podařilo zaskočit Švédy, by mohli jeho svěřenci uspět i v druhém dílu severského souboje, čímž by šli do posledního zápasu s Ruskem se slibnou nadějí na celkové prvenství na turnaji. Ten čeští hokejisté od doby, kdy je součástí série Euro Hockey Tour, ještě nevyhráli. "Finové budou (oproti Švédsku) možná ještě více útočit, budou hodně bruslit. Musíme se vyrovnat s nasazením a agresivitou," řekl novinářům Hadamczik. "Když se vyrovnáme s tím, tak máme své zásady, a když je budeme dodržovat, jak jsme si řekli, věřím tomu, že budeme hrát dobrý zápas," doplnil.

Petr Průcha a Alois Hadamczik
Petr Průcha a Alois Hadamczik

V brance bude spoléhat znovu na Pöpperleho, který se proti Švédům předvedl ve vynikající formě a především jeho zásluhou se mohl český tým radovat z výhry 2:1 po nájezdech. "Poslední utkání s Ruskem pak odchytá Jakub Kovář bez ohledu na to, jaký bude (v sobotu) výsledek," nastínil své plány s vytížením gólmanů Hadamczik.

"Udělali jsme ale některé změny v sestavě, aby i další hráči dostali možnost se prezentovat," připomněl trenér. Hrát chce na sedm obránců, i proto, že dva ze zadáků mají lehká zranění. "Tak uvidíme, jak dlouho v tom utkání vydrží," vysvětlil Hadamczik. Místo Jiřího Novotného dá prostor Janu Kovářovi, namísto Tomáše Netíka nastoupí od začátku Lukáš Kašpar.

Předpokládaná sestava ČR:

Pöpperle - Kutlák, Barinka, Němec, Mojžíš, Nakládal, Krejčík, Kolář II - Irgl, P. Nedvěd, Hubáček - Kašpar, Kreps, Rolinek - Klepiš, Jan Kovář, Vondrka - Kolář I, Koukal, Průcha - Netík, Novotný.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.