ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš
Švédské hry

Hadamczik čekal na opozdilce. Budu přísný, řekl

Velikost textu:

Praha – Nezvyklé problémy s pozdními příchody musel řešit trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik. Národní tým v Praze odstartoval přípravu na Švédské hry, třetí turnaj seriálu Euro Hockey Tour (EHT) a ve stanovený čas v O2 areně chyběla hned pětice původem pardubických hráčů. Všichni se totiž kvůli problémům na cestě zpozdili.

Alois Hadamczik
Alois Hadamczik

Jediným řádně omluveným hráčem byl útočník Zbyněk Irgl, který hrál ještě v pondělí odpoledne zápas v Nižném Novgorodu a do Prahy přiletěl až dnes odpoledne. "Podle pravidel mezinárodní federace musel toto utkání hrát, takže se k nám připojí až odpoledne nebo večer," řekl Hadamczik.

Zatímco s absencí útočníka Dinama Minsk dopředu počítal, fakt, že obránci Jan Kolář s Jakubem Nakládalem a útočníci Petr Koukal, Petr Průcha a Jan Kolář ve stanovený čas na srazu chyběli, jej trochu zaskočil.

"Není to příjemné. Když má člověk sraz, tak očekává, že tady budou. Žádné drama z toho ale dělat nebudu," uvedl reprezentační kouč. Všichni opozdilci do multifunkční arény přijeli v průběhu předtréninkové porady, trénink tak absolvovali celý. "Nehrotil bych to. Budou pod větším tlakem a budu na ně přísný. Musí podat lepší výkon."

Alois Hadamczik:

Reprezentační kouč nepovažuje stávající tým za výrazně slabší než předešlé výběry, které se představily na turnajích EHT. "Myslím si, že těžko se nahrazují hráči jako Plekanec, Jágr, Eliáš, ale ti další mají podobnou výkonnost. Já tomu týmu věřím a neřekl bych, že je
někdo slabší nebo ne."

Mezi třiadvaceti nominovanými hráči není žádný nováček, nejméně mezinárodních zkušeností má bek Kolář, jeho jmenovec útočník Kolář se do národního týmu vrací po téměř osmi letech. Naposledy hrál na turnaji v Moskvě 2003.

Oproti předešlým srazům nemusel Hadamczik dělat další změny v nominaci, nikdo se neomluvil. "Omluvenek bylo dost už před nominací, takže zaplaťpánbůh, že už nepřišly jiné," oddechl si Hadamczik, který musel oželet služby obránců Lukáše Krajíčka, Miroslava Blaťáka, Martina Škouly, Petra Čáslavy nebo útočníků Romana Červenky a Petra Vrány. Již dopředu se navíc dohodl s brankářem Jakubem Štěpánkem, že tentokrát dostane volno. 

Reprezentace bude v Praze trénovat jen dnes, ve středu se přesune do Stockholmu, kde se ve čtvrtek utká s domácím výběrem. V sobotu poté Češi nastoupí proti Finsku a turnaj zakončí nedělním soubojem s Ruskem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.