ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Hadamczika čeká na přelomu února a března inspekce po NHL

Velikost textu:

Praha - Trenéra hokejové reprezentace Aloise Hadamczika čeká na přelomu února a března návštěva šesti zápasů zámořské NHL, ve kterých by měl v ideálním případě vidět v akci patnáct českých hráčů. Na jeho krátkou inspekční cestu v USA a Kanadě by měl navázat generální manažer Slavomír Lener, který bude sledovat další adepty startu na letošním světovém šampionátu.

Alois Hadamczik
Alois Hadamczik

"Odlétám 26. února a 10. března jsem zpět doma," sdělil Hadamczik v rámci nominace na Švédské hry. "Uvidím hráče, kteří pokud nebudou v play-off a budou zdraví, tak by měli patřit ke kostře týmu. Uvidím Plekance, Tomáše Kaberleho, Židlického, Eliáše, Sýkoru, Jágra, Voráčka nebo Pavelce," uvedl Hadamczik.

Ještě před zápasem se chce ve Philadelphii osobně sejít i s hvězdným útočníkem Jaromírem Jágrem, který ale již dopředu avizoval, že na letošním MS bez ohledu na vývoj play-off NHL zřejmě startovat nebude. "Doufám, že bude mít dobrou náladu," řekl s úsměvem Hadamczik.

Reprezentační kouč postupně navštíví zápasy Winnipeg (Pavelec) - Edmonton (Šmíd, Hemský), Montreal (Plekanec, T. Kaberle) - Minnesota (Židlický), Florida (Fleischmann) - Nashville (Erat), Florida - Ottawa (M. Michálek, Kuba), Philadelphia (Jágr, Voráček) - Detroit (Hudler, Kindl), New Jersey (Eliáš, Sýkora) - New York Islanders.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.