ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Prezident APK Ctibor Jech rezignoval

Velikost textu:
aktualizováno 9. 1. 2012 19:26

Praha – Na dnešní mimořádné valné hromadě Asociace profesionálních klubů (APK LH) rezignoval její předseda Ctibor Jech. Nadále však zůstává členem představenstva. O jeho nástupci bude valná hromada hlasovat na příštím zasedání v pondělí 23. ledna. Důvodem odstoupení jsou události z posledního zasedání APK LH. Jech se neztotožnil především s návrhem na uzavření extraligy a vypovězením smlouvy s Českým svazem ledního hokeje.

Ctibor Jech
Ctibor Jech

"Jsou to věci, se kterými jsem měl problém. Je na tom nutné okamžitě pracovat. Je potřeba, aby v tu chvíli řídil asociaci někdo, kdo má jasný názor a byl zastáncem tohoto názoru," uvedl Jech. "Rozhodl jsem se po zralé úvaze, není to žádné gesto. Každá práce vyžaduje zanícenost a přesvědčení pro věc, což já ovšem nemám. Nechtěl jsem být brzdou," dodal.

Generální manažer a jednatel Liberce Jech ujistil, že klub bude i nadále součástí APK. "Veškeré tyto kroky mám konzultované s majitelem našeho klubu, který mě podpořil v těchto názorech. Dále se budeme snažit být v asociaci aktivním členem," prohlásil Jech.

O svém nástupci zatím nechtěl spekulovat. "Zatím jsme nejednali ani o kandidátech, ale samozřejmě budeme chtít mít nového prezidenta co možná nejdříve," uvedl Jech.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.