ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš
MS Dvacítek

Kouč hokejových juniorů: Musíme dál pracovat

Velikost textu:

Calgary - Trenér českého juniorského týmu Miroslav Přerost byl po posledním zápase svých svěřenců na hokejovém mistrovství světa v Kanadě spokojený. Čeští mladíci svého soupeře ze Slovenska porazili bez větších problémů 5:2 a zajistili si tak po dvou předchozích šampionátech, na nichž hráli o udržení, konečné páté místo.

Česko "20" - Slovensko "20"
Česko "20" - Slovensko "20"

"Kdyby mi někdo řekl na začátku turnaje, že budeme pátí a budeme takový kousek od semifinále, tak bych trošku pochyboval," připustil v hodnocení celého představení na turnaji Přerost. "Ale na druhé straně jsme tady odehráli výborné zápasy, což jsme potvrdili i zápasem se Slovenskem a jednoznačně jsme to utkání vyhráli," doplnil.

Souboj s východním sousedem se pro české mladíky vyvíjel od začátku velmi dobře a Přerost výkon mužstva ocenil. "Věděli jsme, že v zápase se Slovenskem musíme být trpěliví. Slováci na turnaji prokázali, že umějí střílet branky, zejména z rychlých protiútoků. Ta trpělivost se nám vyplatila. Utkání jsme v podstatě rozhodli v první třetině," zhodnotil souboj o pátou příčku.

Česko "20" - Rusko "20"
Česko "20" - Rusko "20"

Plzeňský odchovanec Petr Straka si po zápase pochvaloval, jak český tým k souboji o páté místo přistoupil. "Pokud se nepletu, tak v první třetině to bylo v jednu chvíli asi 16:1 na střely. Dávali jsme branky a Slováky jsme v podstatě k ničemu nepustili," ocenil výkon mužstva.

Kouč Miroslav Přerost:

"O českém juniorském hokeji to nevypovídá nic, vypovídá to pouze o tomto týmu. Dobře víme, že náš mládežnický hokej má hodně problémů a musíme na nich dál pracovat."

Vystoupení českého týmu na šampionátu v Calgary a Edmontonu podle Přerosta celkově vyznělo spíše pozitivně. "Myslím, že celkově můžeme být spokojení, zanechali jsme tady dobrý dojem. Spousta hráčů je nyní v hledáčku kvalitních týmů," konstatoval Přerost.

Zatímco před rokem česká "dvacítka" bojovala o záchranu, tentokrát nebyla daleko bojům o medaile. Přerost to přikládá i velké pracovitosti hráčů, které do týmu vybral. "Bylo vidět, že hráči mají chuť na sobě pracovat, komunikovali spolu i s trenérským týmem, snažili se řešit i malé detaily. V tom to byl velký rozdíl oproti minulé sezoně," poznamenal Přerost.

přehrát video
Ohlasy hokejistů

Podle něj by přece jen pomalu končící šampionát mohl v něčem českému hokeji přispět. "Možná získáme zpět trochu respektu a zájmu soupeřů, který jsme v posledních letech ztratili. Pokud se nám díky tomu podaří navázat další mezinárodní kontakty ve všech věkových kategoriích, bude to pro další rozvoj hokeje velmi důležité," dodal Přerost.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.