ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Zklamaní junioři se chtějí s MS rozloučit výhrou nad Slováky

Velikost textu:

Calgary (Kanada) – Čeští hokejoví junioři se po čtvrtfinálové porážce s Ruskem, po které cítí i křivdu, chtějí rozloučit s mistrovstvím světa v Kanadě výhrou nad Slovenskem a konečný pátým místem. Dva dny po prohře se sbornou 1:2 v prodloužení, o které rozhodla sporná branka, se chystají na derby a nevděčný boj mimo medailové pozice. Duel, který se hraje ve čtvrtek od 3:00 SEČ, může Čechům pro příští šampionát v Ufě zajistit papírově přijatelnější základní skupinu.

Česko "20" - Rusko "20"
Česko "20" - Rusko "20"

Slovenský výběr, který trénuje karvinský rodák Ernest Bokroš, vypadl ve čtvrtfinále s Finskem po porážce 5:8. V prestižních vzájemných soubojích jsou čeští junioři v posledních letech úspěšnější, zvítězili v posledních pěti utkáních na světových šampionátech.

Duel o pátou příčku bude pro mladé hokejisty setkáním dobrých známých. Žádná jiná dvě mužstva na šampionátu nemají v sestavě tolik bývalých či současných spoluhráčů. "I když se nehraje o medaili, tak to bude napínavý zápas, ve kterém nebude chtít nikdo prohrát, jako pokaždé mezi Čechy a Slováky," řekl obránce David Musil, který v sezoně nastupuje v juniorském týmu Vancouver Giants se slovenským útočníkem Markem Tvrdoněm.

Už díky postupu do čtvrtfinále dosáhly oba týmy nejlepšího výsledku od roku 2009. Tehdy v Ottawě skončili Slováci čtvrtí, český tým obsadil šestou příčku. Ve vzájemných duelech se Slováci vítězství nedočkali od prosince 2001, kdy v Pardubicích vyhráli těsně 1:0. Dalších pět zápasů na juniorských šampionátech bylo kořistí českých týmů, poslední tři skončily shodně 5:2. "Pro nás Slováky není těžké se na zápas o páté místo motivovat, navíc když je to proti Čechům. Vítězství by pro nás byla taková malá medaile, i když ji nebudeme mít na krku," uvedl Tvrdoň. "Myslím, že jsme na tomto mistrovství světa hráli dobře, dosáhli jsme dobrých výsledků a budeme se snažit jej zakončit vítězstvím," dodal.

Porážka s Ruskem jen tak nepřebolí

To najít motivaci u českých hráčů bude zřejmě pro trenéra Miroslava Přerosta složitější. Jak přiznal obránce Bohumil Jank, těsnou porážku s Ruskem budou mít čeští mladíci v hlavách ještě dlouho. "Tohle nás nepřebolí asi ani do konce sezony," prohlásil urostlý bek. "Byli jsme semifinále tak blízko jako už dlouho ne a pro většinu kluků to je poslední šance, jak na mistrovství světa něčeho dosáhnout, takže to jen tak lehce nepřekousneme," konstatoval Jank.

Sloovenská hokejová reprezentace do 20 let
Sloovenská hokejová reprezentace do 20 let

Motivace v boji o páté místo je podle něj určitě menší než v předchozích utkáních. "Taková ta zápasová motivace poklesla. Přece jenom když jsme viděli, že máme na to, abychom postoupili mezi čtyři nejlepší týmy, a teď hrajeme jen o páté místo, tak už ta motivace není tak velká jako předtím. Samozřejmě ale do zápasu půjdeme jako do každého jiného tady na mistrovství s cílem vyhrát, abychom vybojovali tu pátou příčku," řekl.

Půjde o nasazení do skupin příštího MS

Vítězství v zápase může být důležité i pro nasazení do skupin pro příští juniorské mistrovství v ruské Ufě. Vítěz zápasu se může vyhnout ve skupině silnému týmu USA, který letos po porážce od českého týmu i Finska hrál jen o záchranu. Ale to v případě, že Američané nezaváhají se Švýcarskem. "I proto chceme výhru určitě vybojovat. Zápasy se Slovenskem jsou navíc vždycky vyhecované, musíme to zkrátka zvládnout," dodal Jank.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.