ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Přerost: Proti Finům jsme byli unavení

Velikost textu:

Edmonton  - Čeští hokejisté nedokázali navázat na vítězný zápas s USA a ve svém posledním utkání základní skupiny B juniorského šampionátu v Kanadě podlehli Finsku 0:4. V zápase českému týmu chyběli tři zranění hráči a v oslabené sestavě, navíc den po náročném zápase s Američany, nedokázali čeští mladíci držet se soupeřem krok.

Čeští hokejisté do 20 let podlehli Finům
Čeští hokejisté do 20 let podlehli Finům

"Nebyl to nedostatek motivace, ale velká únava, co rozhodlo o osudu utkání," potvrdil novinářům trenér Miroslav Přerost. "Zápas s USA nás stál strašně moc sil, bohužel se nám zranilo trio hráčů, někteří hráli se sebezapřením... A proti tak silnému soupeři nám v oslabené sestavě chyběly síly," dodal Přerost.

Čeští mladíci od úvodu za soupeřem zaostávali. "Byl tam opět špatný vstup do zápasu. A máme samozřejmě tady na turnaji problémy s množstvím faulů. Snažíme se to u hráčů korigovat, ukazujeme jim video, ale některé fauly vyplývaly i z únavy," připustil Přerost. "Nezbývá než věřit, že v rozhodujícím zápase ve čtvrtfinále ty fauly dělat nebudeme a budeme mít více možností hrát pět na pět," dodal.

Čeští hokejisté do 20 let podlehli Finům
Čeští hokejisté do 20 let podlehli Finům

Rusy máme přečtené, říká Přerost

Porážka znamenala pro český výběr konečné třetí místo ve skupině. Hned po utkání se tým přesunul do Calgary, kde ho ve čtvrtfinále v noci z pondělí na úterý od 3:00 SEČ čeká obhájce prvenství Rusko. Přerost ze silného soupeře, který bude velkým favoritem, ale nemá obavy. "Je možná dobře, že budeme hrát proti silnějšímu soupeři, že můžeme překvapit. A je to možná i taková větší výzva, že hráči budou daleko víc motivovaní," věří Přerost.

Evropského soka mají navíc trenéři přečteného, v sezoně s ním sehrál český výběr hned několik utkání. "Máme přečtenu jejich hru, známe jejich nejlepší hráče, přesilovky, takže v tomto směru máme dostatek informací, abychom se na čtvrtfinále dobře připravili," prohlásil Přerost.

Čeští hokejisté do 20 let podlehli Finům
Čeští hokejisté do 20 let podlehli Finům

Češi jsou nejtrestanějším týmem turnaje

Českobudějovický útočník Lukáš Sedlák sice zatím na turnaji neskóroval, pro tým ale odvádí cennou práci v obranné činnosti. Je jedním z hráčů, kteří jsou určeni pro hru v oslabení a proti Finsku si tuto herní činnost vyzkoušel mnohokrát. Čeští mladíci jsou ostatně v dosavadním průběhu turnaje jeho vůbec nejtrestanějším účastníkem. "Oslabení se nám sice dařila, ale nedá se čekat, že v oslabení budeme dávat branky. My těch oslabení hrajeme hodně a to pak bere sílu celému týmu," připomněl Sedlák zatím největší bolest českého týmu na šampionátu.

"Už podruhé na tomto turnaji se stalo, že jsme nedali gól. Když už jsme v zápase začali hrát lépe, přišlo další hloupé vyloučení, které nás zase srazilo dolů, a takhle to bylo vlastně po celý zápas," poznamenal Sedlák. Předchozí zápas s USA vzal českým hokejistům mnoho sil, mladý útočník ale vidí příčiny matného výkonu i v psychice hráčů. "Spíše jsme se uspokojili, že už máme čtvrtfinále jisté," přiznal otevřeně. "Už tam prostě nebylo tolik emocí a nepodařilo se nám navázat na předchozí výkon proti Američanům," dodal Sedlák.

Věří ale, že proti Rusku už bude celé mužstvo opět stoprocentně fungovat. "Jsme spokojeni, že jsme postoupili do čtvrtfinále, a teď se musíme dobře připravit na dalšího soupeře. Chceme porazit každého, takže je úplně jedno, kdo to je," uzavřel odhodlaně Sedlák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.