ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

České mladíky prověří na úvod MS dvacítek Dánsko

Velikost textu:
aktualizováno 27. 12. 2011 12:26

Edmonton – Hned ve svém úvodním vystoupení na mistrovství světa hokejistů do 20 let mohou čeští junioři udělat velký krok k naplnění základního cíle, jímž je záchrana mezi elitou. V druhý hrací den šampionátu je čeká Dánsko, outsider skupiny B, v níž se svěřenci kouče Miroslava Přerosta postaví v Edmontonu následně ještě domácímu favoritovi Kanadě, USA a Finsku. Utkání vysílá v přímém přenosu ČT4 ve středu od 2:00.

Radost českých mladíků
Radost českých mladíků

Přerost by společně se svým výběrem velmi rád vylepšil sedmou příčku z minulého mistrovství světa v USA. Ale je také realistou, prioritou proto zůstává setrvání mezi elitními celky. Při složení skupiny je tak výhra nad Dány nepsanou povinností, od níž se lze odrazit nejen k záchraně, ale také k případnému postupu do čtvrtfinále na úkor jednoho z favoritů. "Hlavním úkolem je porazit Dánsko, to je ve skupině základ. Pak můžeme přemýšlet co dál," řekl Přerost.

Jeho svěřenci v přípravě porazili Lotyšsko vysoko 7:1 a právě Lotyši následně Dány v duelu týmů, jež postoupily mezi elitu, zdolali 5:1. "Tři naši zbývající soupeři jsou výkonnostně jinde, ale podcenit nelze nikoho," varoval trenér. Případná výhra nad Seveřany by mohla vnést do mužstva klid. "Čekají nás pak tři zápasy, v nichž se pokusíme jednoho ze soupeřů porazit a dostat se do čtvrtfinálové části," nastínil Přerost. "Giganty jako Kanadu, USA, Rusko, Švédsko nemůžeme dlouhodobě porážet, ale na jednom turnaji je porazit lze," věří hlavní kouč českých mladíků.

přehrát video
Česká reprezentace se představí na MS

Receptem na úspěch výběru okolo kapitána Tomáše Noska a třeba i návrat na medailové příčky, kde byla dvacítka naposledy na MS v USA před sedmi lety, je podle něho soudržnost a ochota hráčů obětovat se pro tým. "Hráče jsme vybírali podle jejich charakteru, umění se obětovat pro tým, ty, kteří nebudou váhat padnout do střely. Věříme, že se nám podaří udělat výsledek na týmovém a charakterovém výkonu," prohlásil Přerost.

Inspirací je mu překvapivý úspěch Jaromíra Jágra a spol. na seniorském šampionátu v roce 2010 v Německu. "Tam by se našly teoreticky desítky a desítky chyb, nedostatků a slabých míst, ale mužstvo právě tou atmosférou a vnitřním duchem vyhrálo titul mistrů světa. Hledáme v tom určitou paralelu," připustil Přerost.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.