ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar
Spenglerův pohár

Vítkovice vstoupí do Spengler Cupu zápasem proti Kanadě

Velikost textu:

Davos - Bez sedmi dlouhodobě zraněných hráčů a se třemi krátkodobými posilami vstupují hokejisté Vítkovic do nejstaršího turnaje v Evropě, Spenglerova poháru ve švýcarském Davosu. Na prestižním setkání šesti týmů se čeští vicemistři představí po třiceti letech a naváží na loňskou účast pražské Sparty.

Hráči Vítkovic
Hráči Vítkovic

Vítkovický tým trápí množství zraněných hráčů. Přestože Vítkovice chtějí na Spengler Cupu uspět, prioritou pro ně zůstává extraliga. "Je to pochopitelně prestižní a sledovaný turnaj a my si tam nejedeme jen zahrát, chceme uspět. Čeká nás ale 18 utkání v příštích 42 dnech, což je obrovský zápřah, a s ohledem na národní soutěž bude velice těžké udržet se v první desítce. Na to teď myslíme nejvíc," připustil trenér Ostravských Trličík.

Vítkovicím chybí hned sedm dlouhodobě zraněných: obránci Pavel Trnka, Karol Sloboda a Denis Rehák, útočníci Viktor Ujčík, Radim Hrušk a Roman Szturc i druhý gólman Filip Šindelář. I proto veze český zástupce do Davosu tři krátkodobé posily. Na turnaji Ostravanům vypomůže brankář Martin Falter ze Sparty a dvojice švýcarských beků Gian-Andrea Randegger ze Servette Ženeva a Franco Collenberg z Fribourgu.

"Hledali jsme hlavně posily do obrany. Měli jsme rozjednáno několik variant, z nichž nakonec vyšli právě Randegger s Collenbergem. Oba to jsou mladí kluci a podle našich informací hodně brusliví a obětaví," uvedl generální manažer Vítkovic Petr Husička.

Vítkovický Málek
Vítkovický Málek

Prvním soupeřem Vítkovic bude výběr Kanady, poté české mužstvo čeká domácí Davos. "Kanada je tým sestavený z hráčů různých mužstev, který se sejde na jednom tréninku bez možnosti většího sehrání. Předpokládat lze, že hlavními prvky hry tohoto týmu budou rychlost a agresivita bruslení, důraz v osobních soubojích, efektivní jednoduchost a přímočarost útočné hry s velkým tlakem puku a hráčů do brány soupeře," uvedl na adresu prvního soupeře svého týmu Trličík.

S Davosem mají Vítkovičtí poměrně čerstvé zkušenosti. "S mužstvem Davosu jsme se střetli v přípravě na poslední dvě sezony a v obou jsme zvítězili. Objektivně ale musím říct, že jsme nebyli lepším mužstvem, jen jsme měli více štěstí. Mužstvo, na turnaj doplněné o další kvalitní hráče, bude velkým favoritem letošního ročníku," dodal Trličík.

Druhou skupinu tvoří Kloten, Riga a Wolfsburg. Vítězové obou základních skupin mají v prvním kole play-off volno a o postup do semifinále se utkají celky z druhých a třetích míst. Finále se hraje tradičně na silvestra.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.