ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
Hokejové ohlasy

Hüblova nula a návrat Výborného – Boleslav slaví výhru nad Kladnem

Velikost textu:

Kladno – Hokejisté Mladé Boleslavi v Kladně ukončili čekání na první vítězství mimo vlastní led od 28. října a stejně jako tehdy na Slavii se na výsledku 2:0 podílel čistým kontem brankář Jaroslav Hübl. Po sedmi porážkách na hřištích soupeřů se Bruslařský klub radoval i díky dvaatřiceti úspěšným zákrokům brzy devětadvacetiletého gólmana. Jeho výkon ocenili nejen spoluhráči, ale také hokejisté z Kladna.

Brankář Mladé Boleslavi Jaroslav Hübl
Brankář Mladé Boleslavi Jaroslav Hübl

"Je pravda, že jsem očekával mnohem více práce, protože většina kladenských střel nebyla nebezpečná. Na druhé straně je to pro brankáře těžší, protože když jste delší čas bez zákroku, může vás překvapit i zdánlivě lehčí střela," řekl Hübl po utkání.

Litvínovský odchovanec chytal i v prvním vzájemném souboji na ledě Kladna, v němž Mladá Boleslav vyhrála 2:1 po samostatných nájezdech. "V prvním zápase, kdy jsme dosáhli na první body sezony, jsme předvedli perfektní výkon dozadu. Proto Kladno nemělo stejně jako dneska moc šancí. Navíc po naší první brance znervóznělo a nemohlo se prosadit. To bylo přesně to, co jsme potřebovali," prohlásil.

Jiří Bicek, hráč Kladna:

"Dnes bychom gól nedali, i kdybychom hráli do tří do rána."

Hübl věří, že úspěch pomůže Mladé Boleslavi v dalších zápasech na hřištích soupeřů. "Už předtím jsme měli venku dobře rozehrané partie, ale nedotáhli jsme je do konce. Jistě bychom byli rádi, kdyby nás vítězství patřičně nakoplo," řekl Hübl. "Je to pro nás vzpruha, ten výkon byl perfektní," dodal.

Před výkonem Hübla smekl i navrátivší se boleslavský kapitán David Výborný. "Bez gólmana žádné mužstvo nemůže vyhrávat. Dnes potvrdil, že to je dobrý brankář," řekl Výborný. Kladenský tahoun nehrál od 6. listopadu, kdy mu po ráně pukem praskl kloub na pravé ruce. "Vrátil jsem se do trošku jiného mužstva, než které jsem opouštěl. Hlavně beci se zvedli," zdůraznil.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.