ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Karlovy Vary hostí v předehrávce 33. kola Vítkovice

Velikost textu:

Praha – S cílem vyhrát svůj jediný zápas mezi reprezentační a vánoční přestávkou a zároveň tak ukončit sérii neúspěchů proti dnešnímu soupeři půjdou do předehrávky 33. kola extraligy hokejisté Karlových Varů, kteří doma přivítají Vítkovice. Ostravany naproti tomu čeká druhý zápas ve dvou dnech.

Brankář Karlových Varů Dušan Salfický
Brankář Karlových Varů Dušan Salfický

Karlovarští, kteří se dlouhodobě nacházejí u dna tabulky, by ještě rádi zabojovali o příčky zajišťující postup do vyřazovacích bojů. K tomu však po přestávce vyhrazené turnaji Channel One Cup potřebují začít pravidelně bodovat. "Pauzu jsme využili asi jako i ostatní k regeneraci a obnovení fyzické kondice. Nyní se soustředíme na ten jeden zápas, který nás čeká," řekl trenér Václav Baďouček.

Dobře však vede v patrnosti, že jeho svěřence čeká souboj s vicemistrem, který se před přestávkou zlepšil. A utkání soupeře na ledě Sparty bere spíš jako jeho plus. "Vítkovice jsou těžký soupeř, jehož výhodou bude možná i to, že bude mít k dispozici dnešní zápas. Po té pauze nebývá snadné naskočit a oni tak budou rozehraní," myslí si Baďouček.Vítkovice budou mít opět potíže se složením sestavy. "Bohužel marodka se nám rozrostla o další hráče, což bude citelně znát hlavně v obraně," přiznal pro klubový web asistent trenéra Zdeněk Moták. Na marodce jsou stále zapsáni Šindelář, Trnka, Sloboda, Rehák, Hlinka a Ujčík.

Ostravané přespí po utkání v Praze. "Ve středu si zatrénujeme a budeme připravení hrát ve Varech. Zkušenost je taková, že na západ Čech stejně jezdíme většinou s jednodenním předstihem, a pokud bychom měli hrát ve čtvrtek, tak bychom se určitě nevraceli do Ostravy. Takhle tím pádem neztratíme jeden den a nebude to rozhozené, snad jen s výjimkou, že se nevyspíme ve svých postelích," doplnil Moták.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.