ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Extraligu státní smutek nepřeruší

Velikost textu:
aktualizováno 19. 12. 2011 21:19

Praha - Hokejová extraliga se i přes dny státního smutku po úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla bude ve středu a ve čtvrtek hrát podle programu. Zástupci klubů se dnes na valné hromadě Asociace profesionálních klubů ledního hokeje ve Velké Bíteši rozhodli, že duely 33. kola se nebudou překládat. Uskuteční se i slavnostního vyhlášení ankety Sportovec roku 2011, které ale bude Česká televize vysílat ve středu od 21:00 na ČT4 místo původně plánovaného prvního kanálu a program bude přepracován. Naopak čtvrteční vyhlášení tenisové ankety Zlatý kanár bylo zrušeno.

Třinec
Třinec

Ve středu, čtvrtek a v pátek, tedy ve dnech, na které vláda vyhlásila státní smutek, jsou na programu i tři zápasy české hokejové reprezentace do 16 let, která se má v domácím prostředí utkat s Ruskem. I tyto duely se podle všeho uskuteční. "Český svaz ledního hokeje se připojí k uctění památky bývalého prezidenta pana Havla. O konkrétní podobě ale rozhodne vedení svazu v úterý ráno," řekl tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Zápasy 33. extraligového kola, stejně jako úterní duely předešlého dějství, začnou minutou ticha. "Zpráva o třídenním státním smutku přišla chvíli před závěrem jednání. Měli jsme možnost se rozhodnout, jestli ano, nebo ne. A rozhodli jsme se, že budeme hrát," řekl člen představenstva APK LH Ladislav Blažek. Anketa Sportovec roku měla být galavečerem pojatým tradičně jako zábavná oslava sportu, její přenos v ČT tak byl ohrožen.

Pořadatelská agentura BPA nicméně narychlo přepsala scénář a celý zkrácený večer hodlá koncipovat jako poctu Václavu Havlovi s prostým předáním ocenění a hudbou v podání symfonického orchestru. Velmi omezená by měla být i prezentace partnerů. Pořad se navíc přestěhuje z "jedničky" na ČT4. "Zkrátili jsme stopáž, změnili koncepci večera a chceme to celé pojmout jako poctu muži, který reprezentoval Českou republiku stejně jako sportovci," řekla Petra Pavelková z pořadatelské agentury BPA.

Přeložení slavnostního vyhlášení bylo hlavně s ohledem na osobní účast sportovců nemožné. Devatenáctý ročník tenisového Zlatého kanára, nad kterým tradičně převzal záštitu prezident ČR Václav Klaus a jeho největší favoritkou byla wimbledonská vítězka Petra Kvitová, se měl uskutečnit ve čtvrtek od 17:30 v Přerově. "Je to zrušeno. Moc dlouho jsme o tom nepřemýšleli, za této situace to nešlo uspořádat," řekl Petr Huťka, předseda klubu Precolor Plus Přerov. Náhradní ceremoniál by se mohl uskutečnit začátkem února po Australian Open.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.