ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Návrh Varů na uzavření extraligy byl APK podpořen

Velikost textu:
aktualizováno 19. 12. 2011 21:36

Velká Bíteš - Zástupci extraligových klubů plánují i nadále jednat o uzavření soutěže. Na dnešním pravidelném zasedání Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) ve Velké Bíteši se sice na konkrétní podobě nedohodli, od sezony 2012/13 by ale chtěli zamezit tomu, aby mohl jakýkoliv z účastníků extraligy sestoupit do první ligy.

Utkání Chomutov - Ústí nad Labem
Utkání Chomutov - Ústí nad Labem

"Jednotlivé kluby vyjádřily souhlas s dalšími jednáními o uzavření extraligy počínaje sezonou 2012/2013. Další jednání budou probíhat. O způsobu uzavření, i o tom, jestli hrát se čtrnácti kluby, nebo jestli dojde k rozšíření," citoval iDnes.cz obchodního manažera Slavie Ladislava Blažka po dnešním několikahodinovém jednání.

Blažek, člen představenstva APK LH, byl jedinou osobou, která po skončení valné hromady s novináři mluvila. "Jde především o ekonomické důvody. Nechali jsme si prostor i na jednání s kluby z nižších soutěží, protože se jim tento krok líbit nebude," uvedl Blažek. Snahu o uzavření extraligy otevřeli v minulých týdnech podle neoficiálních informací zástupci Karlových Varů a většina klubů ji jednoznačně podporuje.

přehrát video
APK k uzavření extraligy

APK LH bude v jednáních pokračovat na dalším setkání v lednu. I v případě, že uzavření soutěže extraligoví manažeři odhlasují, musí ji v létě schválit a potvrdit delegáti volební konference Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Na ní má extraliga pouze 14 ze 60 hlasů. A řada delegátů již v minulých dnech potvrdila, že je proti. Aktivita představitelů nejvyšší soutěže se nelíbí zástupcům ambiciózních prvoligových klubů z Ústí nad Labem a Chomutova nebo prezidentovi ČSLH Tomáši Královi.

"Pokud k uzavření extraligy dojde, bude to jednoznačně krok zpátky v atraktivitě soutěže. Sportovní úroveň extraligy a dalších soutěží půjde dolů a utrpí tím celý český hokej. Český hokejový svaz by neměl tolerovat lobbistické klubové zájmy na úkor kvality," řekl generální manažer aktuálního lídra první ligy Ústí nad Labem Robert Kysela. Kysela soudí, že uzavřením se hokejová extraliga stane okleštěnou soutěží, kde může spousta týmu využívat juniory mnohem více než dosud. "Když nepůjde o sestup a ohrožení, kdo na to bude chodit?" položil Kysela řečnickou otázku.

Bývalý prezident APK Ctibor Jech
Bývalý prezident APK Ctibor Jech
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.