ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Havel nám dal svobodu, říká zarmoucený Jágr

Velikost textu:
aktualizováno 19. 12. 2011 19:55

Praha - Zpráva o smrti Václava Havla zasáhla i české sportovce. Včera nad smrtí bývalého prezidenta a dramatika vyjádřili smutek například předseda českého olympijského výboru Milan Jirásek či trenér národního hokejové týmu Alois Hadamczik, dnes se k Havlově smrti vyjádřil i český hokejový král Jaromír Jágr. "Pan Havel byl suverénně nejznámější a nejvýznamnější Čech a všem nám bude moc chybět," řekl v rozhovoru pro deník Sport.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

Když Havel ještě jako prezident pozval na svou zahradu zlaté medailisty z Nagana, s úctou přivítal Jágra slovy "Vy jste ten slavný Jágr."

"Na to pochopitelně nemůžu zapomenout," tvrdí devětatřicetiletý útočník Philadelphie. "Ale nemyslím si, že zrovna tohle byl pro mě osobně ten nejsilnější moment. Měl jsem tu čest a možnost pana prezidenta potkat vícekrát, viděl jsem se s ním jednou i v Bílém domě. Byl to zrovna on, kdo nám mladým otevřel hranice a dal nám svobodu," dodal zarmoucený Jágr.

Zemřel Václav Havel
Zemřel Václav Havel
Více fotek
 • Zemřel Václav Havel autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/32/3131/313042.jpg
 • Loučení s Václavem Havlem autor: Stanislav Zbyněk , zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/32/3130/312948.jpg
 • Pieta za Václava Havla autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/32/3130/312947.jpg
 • Loučení s Václavem Havlem autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/32/3130/312945.jpg

Na Havla si dnes vzpomněla i sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská. "Mnoho lidí si myslelo, že Václav je nesportovní a že sport nemá moc rád, ale to vůbec nebyla pravda. V dobách, kdy vše hořelo a i ČSTV byl v krizi, působil Havel jako tmelící prvek. Dal nám k dispozici zasedací síň Pražského hradu, na zasedání přišel a dal nám ohromnou víru a povzbuzení," vzpomíná Čáslavská.

Už dříve se k Havlově smrti vyjádřil trenér hokejového národního mužstva Hadamczik, který blízkým a celé rodině Václava Havla popřál upřímnou soustrast. "Nevím, co ani slovem říct. Chci mu poděkovat za to, že byl jedním z bojovníků za pád totalitního režimu," uvedl Hadamczik.

přehrát video
Čáslavská o Havlovi

Zdroj: ČT sport, deník Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.