Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Hokejové legendy Čech a Moravy opět změřily síly

Velikost textu:

Brno – Oživit reprezentační pauzu, zavzpomínat na slavné časy a ukázat fanouškům, že i starší hráči ještě mnoho ze svého hokejového umění nezapomněli. Taková byla nabídka brněnského souboje hokejových legend. 

Hokejové legendy
Hokejové legendy

Ligoví šampioni, mistři světa, olympijští medailisté. Exhibiční zápas výběru Čech a Moravy nabídl pestrý výběr hokejových legend. Tou největší byl na ledě kladenský Milan Nový, s 594 brankami nejlepší český kanonýr všech dob a zároveň i organizátor prestižního klání.

"Měl jsem asi deset let po kariéře pauzu. Potom mi kamarádi řekli, že bych měl začít hrát, a mně to pomáhá i v práci," nechal se slyšet Milan Nový. "Přece jen jsem měl přes sto kilo a teď mám jenom devadesát," dodává s úsměvem.

S drobnou výhodou šli na led hokejisté z Čech, kteří spolu hrávají pravidelně každý měsíc. Zahanbit se ale nechtěli nechat ani Moravané. Jejich kapitán Richard Farda byl navíc v šestašedesáti letech nejstarším hráčem duelu. "Mně to baví. S hokejem jsem se narodil a s hokejem i zemřu," tvrdí vitální hokejista.

Diváci v Brně se mohli přesvědčit, že hokejové umění kvete v každém věku. I když zápas lépe začali moravští borcí, výsledkem 12:5 nakonec zvítězila mladší sestava výběru Čech.

přehrát video
Hokejové legendy
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.