ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš
Hokejové ohlasy

Vrána: Jsem hrozně rád, že jsem dostal další šanci

Velikost textu:
aktualizováno 16. 12. 2011 18:19

Praha - Útočník hokejové reprezentace Petr Vrána měl velkou smůlu, když při první akci národního týmu v sezoně vypadl v listopadu z kádru krátce po srazu svěřenců Aloise Hadamczika kvůli zranění. Společně s parťákem a spoluhráčem Jakubem Petružálkem však i nadále táhli Amur Chabarovsk v KHL a reprezentační kouč se ozval znovu, čehož chce šestadvacetiletý forvard náležitě využít.

Utkání ČR - Švédsko
Utkání ČR - Švédsko

Na Karjale si Vrána sice nezahrál, ale přišel další díl Euro Hockey Tour v podobě Channel One Cupu a útočník Chabarovsku je znovu mezi vyvolenými. "Tehdy to hodně mrzelo, protože to pro nás (s Jakubem Petružálkem) byla taková první větší šance se ukázat, ale bohužel to zranění mi neumožnilo nastoupit a rozhodli jsme se, že nepojedu," řekl Vrána.

"Jsem hrozně rád a vděčný, že jsem dostal další šanci, hodně mě to potěšilo. Je čest tady být, zároveň je to i taková příjemná pauza od toho monotónního létání a hraní v Rusku," připustil.

Potíže v oblasti žeber už odezněly, byť svůj stav ještě neoznačil za zcela stoprocentní. "V podstatě jsme ani nepřišli na to, o co vlastně šlo. Na rentgenu se neukázalo, že by to bylo zlomené, ale když jsme to teď probírali s doktorem, tak to možná zlomené bylo. Žádnou bolest už ale necítím a můžu hrát, to je hlavní," ujistil Vrána.

Sám cítí, že v 26 letech je správný čas na to, aby se v národním týmu zkusil zabydlet. "Není to tolik o věku, někteří se dostanou do týmu dříve, jiní později. Znám i kluky v Americe, kteří se dostali do reprezentace až po třicítce. Ale je to spíš o tom, že když už jsme tady, tak chceme zanechat dobré výsledky a předvést nějaké výkony," podotkl Vrána.

Chabarovsk zpočátku oslňoval a překvapoval celou KHL, přišlo však i slabší období. "Začali jsme nad očekávání a doufali, že to chvilku vydrží. Ale v takové soutěži není jednoduché zůstat pořád na vrcholu a odehrát na té nejlepší úrovni každý zápas, což se nám i potvrdilo."

Utkání ČR - Švédsko
Utkání ČR - Švédsko

Poslední zápasy už se tým Amuru i přes pár zranění zase zvedl. "Snad už jsme se do toho zase dostali. Během té horší série jsme nehráli takový hokej, jaký jsme chtěli, i když nebyl úplně špatný. Nehráli jsme moc agresivně a nešli do toho naplno, pak jsme často prohrávali o gól. Byla asi i nahromaděná únava, ale to jsou unavené i ostatní týmy," řekl Vrána.

Chabarovsk s ohledem na časové pásmo je však opravdu výjimečný. "Je to vážně náročné, ten osmihodinový časový posun oproti Moskvě. S tím se ale nedá dělat nic jiného než se s tím vyrovnat," prohlásil Vrána.Svoji roli patrně sehrál i dobrý start Chabarovsku do sezony, soupeři se pak před ním měli více na pozoru. "Bylo tam cítit, že v oslabeních hráli na nás trochu jinak a ty slabší mančafty trošku více bránily a snažily se nás držet zkrátka," všiml si Vrána, který si nemůže vynachválit souhru se stejně starým kamarádem Petružálkem. Oba patří od začátku ročníku mezi nejproduktivnější hráče celé soutěže.

"Samozřejmě přijdou vždy slabší chvilky, ale je to hlavně o výkonnosti jako takové a prospěšnosti týmu, nejen o bodech. Nicméně na začátku nám to hodně sedlo, i když to v přípravě tolik nevypadalo," připomněl Vrána s tím, že svoji roli sehrál možná i určitý vnitřní strach. "Hráli jsme jednoduchý hokej, protože jsme věděli, že mančaft až tak silný nemáme, a vyplatilo se to," doplnil.

Cíle klubového vedení se i přes slibný rozjezd a stále velmi dobré postavení v tabulce nezměnily. "Oni jsou nadšení, jak to je. Takovéhle výsledky tam neměli snad nikdy. Myslím, že kdyby jim to někdo řekl před sezonou, že před Vánocemi budeme mít tolik bodů, asi by tomu jen málokdo věřil. Máme už teď víc bodů (57) než na konci minulé sezony (50) a je ještě dvacet kol do konce," konstatoval Vrána.

Utkání ČR - Švédsko
Utkání ČR - Švédsko

Skromná očekávání potvrzuje i postoj fanoušků, kteří zejména v případech hlavních favoritů soutěže bývají mnohdy velmi nároční. "Fanoušci jsou skvělí. Jasně, jsou momenty, kdy i oni pískají, ale na druhou stranu musím říct, že jsme prohráli nějaký zápas o gól, oni zůstali až do konce a vestoje nám tleskali. Myslím, že pořád stojí při nás," ocenil Vrána.

Na dlouhé a únavné cestování si dosud nezvykl. "Na to se vážně člověk nedokáže připravit. Když nám říkali, že budeme hodně lítat, napadlo mě, že to jsem lítal do Kanady taky, ale tady je to fakt velký extrém. Ten rytmus je mnohdy hodně rozhozený," připustil Vrána. "Navíc se stane, že máme zdržení na letišti, když tankujeme, nebo jsme stáli na ranveji a čekali na odlet osm hodin. Člověk už vážně neví, co má v tom letadle dělat."

Bere to však jako další životní zkušenost v kariéře, která může po sezoně nabrat opět zcela jiný směr. Oba kamarádi mají v KHL smlouvu do konce probíhajícího ročníku. "Z klubu zatím nikdo s žádným návrhem nepřišel, leda snad přes agenta, ale o tom nevím. Já to zatím neřeším, co přijde po sezoně, to přijde," uzavřel Vrána.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.