ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Proti Finům chtějí Češi zlepšit hlavně pohyb

Velikost textu:

Praha - Lepší pohyb než při duelu se Švédy chce od svých svěřenců vidět kouč hokejové reprezentace Alois Hadamczik v dnešním pokračování turnaje Channel One Cup proti Finsku. Zároveň varuje před sílou finského výběru, přestože do Moskvy přivezl kouč Jukka Jalonen výrazně obměněný tým oproti úvodnímu podniku série Euro Hockey Tour, jímž byl listopadový turnaj Karjala. V brance dostane důvěru Tomáš Pöpperle. Dnešní zápas, jenž začne v 15 hodin, vysílá přímým přenosem ČT4 a web sportživě.cz. Od 11 hodin změří se Švédy síly Rusové, kteří ještě v této sezoně nenašli v celém seriálu přemožitele.

Alois Hadamczik s hokejovou reprezentací
Alois Hadamczik s hokejovou reprezentací

Hadamczik věří, že jeho svěřenci dají zapomenout nejen na čtvrteční porážku v Chomutově se Švédy, ale vrátí Finům i prohru z minulého turnaje, na němž tým Soumi před měsícem v domácím prostředí dominoval poměrem 4:0. "Potřebujeme dobrý pohyb, nasazení, bruslení. Musíme být aktivní v obraně, chodit do protiútoků, dobře bránit, ale hlavně být v aktivním pohybu," řekl dnes Hadamczik novinářům. "Včera to byl diametrální rozdíl oproti zápasu ve Švédsku, kdy jsme domácí přebruslili. Petr Nedvěd dal tehdy v pravý čas góly na 1:0 a 3:2, ale včera neměl náš tým takovou lehkost pohybu," všiml si Hadamczik.

Absence lehkosti pohybu navíc přináší další chyby a nedostatky ve hře. "Uděláte faul, ale sami si pro něj nejdete, takže soupeř vás nemusí nedovoleně atakovat. Tím pádem jsme hráli přesilovku jen za vyhození kotouče a až potom v samém závěru," připomněl Hadamczik jen tři menší tresty na straně Švédů.

Utkání ČR - Švédsko
Utkání ČR - Švédsko

Finové mají podle něho silný výběr, jehož kvalitu nesnižuje ani úvodní porážka 0:3 s domácím Ruskem. "Dávají šanci dalším mladým hráčům. Mají v lize hodně hráčů, které mohou využít. Na rozdíl od nás mají mladé hráče doma a ne v Kanadě, jako my, tak jim dávají šanci. A pokud tam mají hráče, jako je třeba tady u nás Orsava, tak se nedivím, že jim tu šanci dávají," prohlásil Hadamczik.

Proti Finům s Pöpperlem a šesti beky

Český výběr se včera přesunul z Prahy do ruské metropole a Hadamczik měl již v hlavě plán o několika změnách v sestavě, který však týmu prozradí až později během dne, kdy mají jeho svěřenci po příletu do Moskvy naplánovaný trénink. Jisté je, že v brance nastoupí Pöpperle a připíše si tak druhý reprezentační start. Do sestavy naskočí i úplný nováček Jakub Krejčík a od úvodního buly chce kouč národního týmu nasadit i mladého útočníka Jakuba Orsavu. Jednoho z celkem sedmi zadáků nechá odpočívat. "Budeme hrát na šest beků, ale nechci ještě prozrazovat, kdo bude sedět," uvedl Hadamczik.

Sparťanský brankář Tomáš Pöpperle
Sparťanský brankář Tomáš Pöpperle

Útočníka Petra Vampolu, který má z utkání proti Švédům poraněný loket, nahradí narychlo povolaný Lukáš Pech. "Vampola se zranil už v první třetině, s bolestmi dohrál, ale nemělo význam dále otálet, protože doktor Holibka říkal, že to dnes bude mít ještě horší než včera. Proto došlo ke změně," vysvětlil Hadamczik.

Kromě turnajů série Euro Hockey Tour, v níž čtyřbrankové porážce předcházela těsná výhra 2:1 z Českých hokejových her, na sebe oba týmy narazily i na posledních třech světových šampionátech. Na Slovensku se radoval český výběr rovněž po výsledku 2:1, loni v Německu se po základní hrací době hrálo nerozhodně, ale Češi na své cestě za zlatem zvládli lépe nájezdy. Na MS ve Švýcarsku 2009 vyhráli 4:3 Finové.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.