ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Hokejový svaz se brání exodu mladých hráčů, hrozí statisícovými pokutami

Velikost textu:

Praha - Hokejový svaz učinil další krok k tomu, aby udržel talenty v České republice. Pomůžou mu k tomu nové hráčské smlouvy pro dorostence a juniory. Pokud mladý hokejista při odchodu do zahraničí poruší kontrakt s mateřským klubem, hrozí mu statisícová pokuta. Pokud půjde o mladšího dorostence, musel by zaplatit 150 tisíc korun, ve starším dorostu pak 300 tisíc, mezi juniory až půl milionu korun.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

"Naše právní oddělení zpracovalo jakousi předlohu, která byla klubům poskytnuta. Je na nich, jestli podle toho vzoru budou postupovat," uvedl trenér reprezentační dvacítky Miroslav Přerost. "Chápeme kluby, že si chtějí udržet své investice, ale ty smlouvy jsou jednostranně nastavené," upozornil hráčský agent Michal Sivek.

Příkladem může být osud sedmnáctiletého brankáře Českých Budějovic Davida Gáby. Ten působil i v reprezentačních výběrech. Rodiče nyní mají za svého syna podepsat smlouvu do roku 2014, v té době mu bude 20 let. Klub mu za to zajistí možnost trénovat a hrát. V případě, že by chtěl Gába po podepsání smlouvy odejít do zahraničí bez souhlasu klubu, zaplatí pokutu ve výši tabulkové hodnoty, tj. půl milionu korun. Gábovi rodiče společně s dalšími českobudějovickými rodiči se rozhodli smlouvu v tomto znění nepodepsat.

"Některé kluby dokážou vyhrotit situaci až na úroveň toho, že ten kluk nebude trénovat, nebude hrát nebo ho přeřadí z juniorů do staršího dorostu, ale věřím, že se dohodneme a smlouvy dokážeme předělat, aby to bylo výhodné pro obě strany," dodal Sivek.

přehrát video
Hokejový svaz se brání odchodu juniorů
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.