ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Hadamczik: Reprezentace nesmí být druhořadou záležitostí

Velikost textu:

Praha – V tomto týdnu dochází k souběhu dvou vyznaných hokejových akcí – reprezentačního turnaje Moskvě, který je součástí tradiční Euro Hockey Tour, a vyvrcholení klubové Europhean Trophy v rakouském Salcburku. Trenér reprezentace Alois Hadamczik vyšel vstříc požadavkům klubů startujících v Rakousku a nenominoval do Moskvy jejich hráče. Přesto by prý především pardubického kapitána Petra Koukala raději viděl hrát za reprezentaci. Nemůže se podle něj stát, že by byla reprezentace druhořadou záležitostí, řekl Hadamczik v pořadu České televize Kamelot.

Alois Hadamczik
Alois Hadamczik

Před sezonou vyhlásil šéftrenér Českého svazu ledního hokeje, že pokud se kluby probojují do play-off Europhean Trophy, reprezentace jim vyjde vstříc. A to i přesto, že extraligová mužstva mají povinnost hráče v reprezentační pauze uvolnit. V Salcburku se nakonec představí hned tři české týmy, kromě Pardubic jsou to ještě České Budějovice a Plzeň. Spor ohledně nominace se týkal především pardubického Petra Koukala, jelikož reprezentační výběr trápí nedostatek hráčů na pozici centra.

"My jsme řekli, že se budeme snažit klubům vyhovět, jenomže pak nastala situace, kdy Sláva Lener to prezentoval na APK (Asociaci profesionálních klubů – pozn. redaktora), a pak došlo k tragické nehodě, kde zemřeli dva centři. Zranil se nám Petr Nedvěd, zranil se nám Jirka Novotný. A začala situace, kdy trenér vidí Petra Koukala hodně vysoko. A právě proto jsme žádali ústupek od Pardubic. A k tomu nedošlo. A pro nás je to poučení, že je daná smlouva mezi APK a svazem a ta jasně říká, že klub musí hráče uvolnit. A nemůže se stát, aby reprezentace byla až druhořadou záležitostí," vysvětluje svůj pohled na komplikovanou situaci Hadamczik.

přehrát video
Kamelot

Na druhé straně sporu stojí především manažer Pardubic Zbyněk Kusý, který obhajuje svou pozici, když neuvolnil Petra Koukala na základě zmiňovaného předsezónního prohlášení. Koukala jako svého klíčového hráče a kapitána si Pardubice zkrátka prý nemohou dovolit postrádat v době takto významné události. Pardubice navíc trápí množství zranění. K tomu na mistrovství světa do 20 let uvolnily dalšího svého útočníka Tomáše Noska.

Sám Koukal by raději nastoupil za reprezentační mužstvo v Moskvě, jak uvedli ve vzájemné shodě Hadamczik s Kusým. Ale i reprezentační trenér uznává, že hráč má profesionální smlouvu a musí respektovat rozhodnutí svého zaměstnavatele. "Hráč by měl zájem startovat (v moskevském turnaji – pozn. redaktora). Na druhou stranu Petr bezvýhradně respektuje povinnosti, které má v klubu," dodává Kusý.

Hadamczik přiznal, že nebýt dohody nominoval by do reprezentace i dva hráče z Plzně. Z Budějovic byl ve hře především brankář Jakub Kovář. V jeho případě prý vyšly Budějovice reprezentaci vstříc, a pokud by to bylo nezbytně nutné, svou brankářskou jedničku by pro moskevský turnaj uvolnily. Pardubice k podobnému ústupku ochotné nebyly.

Podle Hadamczika je však konflikt zbytečně nafouknutý médii a nic tak strašného se nestalo. Je to prý zároveň ale i poučení pro příště. "Pro mě je to poučení, že do budoucna se nemá nic slibovat dopředu a má se to řešit v daný moment," řekl České televizi Hadamczik.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.