ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Derby Ústí a Chomutova? Skvělá atmosféra, velká rivalita a další skandál

Velikost textu:

Chomutov - Druhá nejvyšší hokejová soutěž příliš pozornosti nebudí. Výjimkou však bývá tradiční severočeské derby mezi Ústeckými Lvy a Piráty z Chomutova. Slibuje plné stadiony, skvělou atmosféru a často také silnou rivalitu. Takové bylo i poslední vzájemné měření sil, v němž se před čtyřtisícovou návštěvou radovali druzí Piráti po výhře 6:4. Daleko více než hokej však zaujalo vystoupení místního maskota o první přestávce, který "krotil" ústeckého lva. Domácí fanoušci se bavili, ti z Ústí byli rozhořčeni. "Burani, burani," skandovali po skončení scénky. "Já pocházím z Prahy, otec taky. Pokud Ústí křičí něco o buranech, může si každý udělat svůj obrázek. Asi podle sebe soudím tebe," reagoval generální manažer Chomutova Jaroslav Veverka mladší pro idnes.cz.

Utkání Chomutov - Ústí nad Labem
Utkání Chomutov - Ústí nad Labem

V extralize budí pozornost například tradiční derby pražských "S", zápasy Plzně s Karlovými Vary, v první lize jde většinou o zápasy Jihlavy s Havlíčkovým Brodem a zejména Ústí s Chomutovem. Nikdo si již téměř nepamatuje, jak vše začalo, historie to je ale peprná. V minulých letech se například vrátil z Chomutova autobus ústeckých fanoušků s rozbitými okny od kamenů, jindy chomutovští "fanoušci" demolovali trolejbus městské dopravy v Ústí. S otevřením nové chomutovské arény se zdálo, že by mohly utichnout i vášně okolo, poslední zápas to však nepotvrdil.

Co se během inkriminované přestávky stalo? Chomutovský maskot Picaroon vyjel na led se lvem na řetězu. Na sobě měl ústecký dres se jménem kapitána Kloboučka, práskal kolem něj bičem a předváděl jeho drezúru. Na kostce zatím svítila fotka skutečného ústeckého maskota, lva Viktora, a nápis Fantastic circus. "Když to udělají fanoušci, beru to. Ale když se angažuje klub, je to ubohé. Nedokážu si představit, že by se něco takového dělo při derby Sparta - Slavia. My máme ke každému soupeři respekt. Někdo holt má úroveň, někdo akorát mluví o tom, že ji má," nelíbil se přestávkový program marketingovému manažerovi Ústeckých Lvů Přemyslu Zemanovi.

Další ústecké fanoušky namíchla zase předělávka hymny Slovanu. "Každý má svůj úhel pohledu. Někomu se může zdát jako úlet tahle písnička, jinému to, že kamera na stadionu zabírá VIP prostory a vyhlašuje někoho největším fanouškem," kontroval Veverka. Připomněl tak událost z nedávného zápasu Ústí, který navštívil. Kameraman ho po domácím gólu zabral na kostku s tím, že vyhrává lahev vodky. Veverka si ji však nevyzvedl.

První liga se po derby vrací zpět do vyjetých kolejí. Ústí nad Labem vede před Chomutovem stále o šest bodů, vzájemný zápas ale naznačil, že se v play-off budou dít věci. Do té doby se fanoušci mohou těšit ještě na jedno derby - 25. ledna zajíždí Chomutov do severočeské metropole. Uvidíme, co si na Piráty připraví Ústečtí Lvi.

Zdroj: ČT sport, iDNES

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.