ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Plzeň má na dosah čelo tabulky, hostí poslední Boleslav

Velikost textu:

Praha - Na pouhé dva body se mohou přiblížit hokejisté Plzně přiblížit prvnímu místu v přehrávce 30. kola extraligy, v níž před svými diváky změří síly s Mladou Boleslaví. O motivaci mají ovšem postaráno i hosté, kteří tabulku uzavírají a na vytouženou účast ve vyřazovacích bojích ztrácejí už deset bodů.

Plzeň - Boleslav
Plzeň - Boleslav

Plzeňští ovšem i nadále více hledí na nashromážděné body s ohledem na plán, který si stanovili, než na své průběžné umístění. "Z toho pohledu bereme i výhru po obratu v Brně. Po dvou prohrách za sebou v prodloužení nebo nájezdech jsme rádi, že to tentokrát s druhým bodem navíc vyšlo a za ty domácí Vítkovice jsme získali bod zpátky," řekl asistent trenéra Milan Razým. Západočeši ale chtějí přidat další body, aby jejich snaha v úterý v moravské metropoli nepřišla vniveč.

"Soupeře především nesmíme v žádném směru podcenit. Mladá Boleslav má nového trenéra a ten vždy přinese něco nového, nějaký nový impulz," uvedl Razým. Návrat do sestavy bez potíží absolvoval Kaberle, drobné potíže ale má po seknutí holí smolař dosavadního průběhu sezony Vlasák a otazníky jsou také u startů Jeřábka s Johnsonem. Dalšího zařazení do sestavy po úterním debutu by se měl dočkat teprve šestnáctiletý forvard Dominik Kubalík.

Mladoboleslavští dosud pod koučem Petrem Novákem ve třech utkáních venku nebodovali a navíc v nich inkasovali 13 branek. "Je to hodně, ale musíme vzít v potaz, že mezi těmi zápasy byl i tragický výkon v Karlových Varech. A více bolí ty porážky o gól z Českých Budějovic a Slavie. V těch zápasech jsme hráli mnohem lépe," připustil Novák.

V Plzni bude podle něho základem k možnému úspěchu výrazně lepší disciplína oproti minulým duelům. "Na Slavii jsme měli celkem 15 vyloučených a to je opravdu hodně. Hlavně od toho se musíme odrazit, protože nás to pak stojí body," zdůraznil Novák. S kondicí při třech zápasech ve čtyřech dnech, které se Mladé Boleslavi v extraligovém kalendáři o uplynulém víkendu nakumulovaly, jeho svěřenci problém neměli. "Já jsem žádnou únavu nezaregistroval, Slavii jsme kondičně stačili," pochvaloval si Novák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.