ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata
Channel One Cup

V hokejové nominaci jsou Rolinek, Červenka i Krejčík

Velikost textu:
aktualizováno 7. 12. 2011 15:04

Praha – Tradiční kapitán Tomáš Rolinek nebo nejlepší střelec KHL Roman Červenka figurují v nominaci trenéra hokejové reprezentace Aloise Hadamczika na turnaj Channel One Cup, který se bude hrát v příštím týdnu v Moskvě a v Chomutově. Jediným nováčkem v týmu je obránce Jakub Krejčík ze Slavie. Po devíti letech se může druhého startu dočkat útočník Vojtěch Polák, který momentálně hraje za švýcarský Kloten.

Alois Hadamczik
Alois Hadamczik

Rolinek i Červenka se z předchozího turnaje seriálu Euro Hockey Tour omluvili, tentokrát ale v dnes zveřejněné nominaci nechybí. Pozvánku dostala i řada dalších hráčů, kteří měli na začátku listopadu zdravotní problémy; například bek Lukáš Krajíček nebo útočníci Lukáš Kašpar a Ivan Rachůnek. Na premiérový start v národním týmu se může těšit Krejčík, jeden start mají na kontě Polák a brankář Sparty Tomáš Pöpperle.

Zatímco však Pöpperle, který v reprezentaci odchytal jen necelých sedm minut v dubnu 2006 proti Rusku, byl od té doby v národním týmu několikrát, avšak šanci nedostal, Polák byl pozván teprve podruhé. Útočník Klotenu debutoval v listopadu 2002 v sedmnácti letech a byl v té době nejmladším hráčem, který kdy za seniorskou reprezentaci nastoupil.

Hadamczik zároveň potvrdil, že Pöpperle tentokrát určitě chytat bude. "Nebudu říkat, kolik toho kdo odchytá, ale určitě jeden gólman odchytá dva zápasy a druhý jeden zápas. Uvidíme podle situace, kdo kolik šancí dostane," uvedl trenér národního týmu ke dvojici Pöpperle, Jakub Štěpánek.

V nominaci chybí hokejisté Českých Budějovic, Pardubic a Plzně, které v termínu turnaje čeká vystoupení ve finálové části European Trophy v Rakousku. Český tým se v Praze sejde v úterý 13. prosince, ve čtvrtek se v Chomutově utká se Švédskem. V pátek se oba celky přesunou do Moskvy, kde Češi v sobotu nastoupí proti Finsku a v neděli proti Rusku.

Program turnaje Channel One Cup:

Čtvrtek 15. prosince:
17:00 Rusko - Finsko.
18:20 Česká republika - Švédsko (Chomutov),

Sobota 17. prosince:
11:00 Rusko - Švédsko,
15:00 Česká republika - Finsko.

Neděle 18. prosince:
11:00 Rusko - Česká republika,
15:00 Švédsko - Finsko.

Vedle těchto absencí nemohl Hadamczik pozvat ani další hráče, kteří se mu z různých důvodů omluvili. Zdravotní stav nedovolil reprezentovat Michalu Barinkovi, Jiřímu Novotnému nebo Miroslavu Blaťákovi, z rodinných důvodů se omluvil Martin Škoula. Kuriózní důvod - ztráta pasu - připravila o šanci nastoupit za národní týmu Jakuba Orsavu. Zranění vyřadilo ze hry i Petra Nedvěda, který se na předešlém turnaji EHT vrátil do reprezentace po patnácti letech.

Nominace:

Brankáři: Jakub Štěpánek (Petrohrad/KHL), Tomáš Pöpperle(Sparta Praha),

Obránci: Jakub Krejčík (Slavia Praha), Marek Trončinský (Liberec), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Lukáš Krajíček (Minsk/KHL), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Jakub Nakládal (Ufa/KHL), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.),

Útočníci: Lukáš Kašpar, Kamil Kreps (oba Astana/KHL), Petr Vrána, Jakub Petružálek (oba Chabarovsk/KHL), Ivan Rachůnek (Sparta Praha), Michal Vondrka (Slavia Praha), Petr Hubáček (Kometa Brno/Jyväskylä/Fin.), Roman Červenka (Omsk/KHL), Jakub Klepiš (Dynamo Moskva/KHL), Tomáš Rolinek (Magnitogorsk/KHL), Zbyněk Irgl (Minsk/KHL), Petr Průcha (Petrohrad/KHL), Petr Vampola (Ženeva/Švýc.), Vojtěch Polák (Kloten/Švýc.).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.