ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Krejčí se upsal Bostonu na další tři roky za 15,75 milionu dolarů

Velikost textu:

Boston – Hokejový útočník David Krejčí prodloužil o tři roky smlouvu s Bostonem, s nímž letos získal Stanleyův pohár. Podle zámořských médií českému hráči nový kontrakt vynese celkem 15,75 milionu dolarů. Pětadvacetiletý Krejčí působí v Bostonu celou dosavadní kariéru v NHL a v létě pomohl Bruins ukončit 39 let dlouhé čekání na triumf ve Stanley Cupu.

David Krejčí se raduje z branky
David Krejčí se raduje z branky

S 12 góly a 11 asistencemi, které nasbíral v 25 zápasech, se Krejčí stal nejproduktivnějším hráčem play-off, což dokázal jako první český hokejista v historii. Krejčí si v příštích třech sezonách finančně polepší o zhruba 1,5 milionu dolarů ročně. V současnosti si vydělá 3,75 milionu za sezonu, od příštího ročníku bude podle ESPN brát 5,25 milionu za rok. Boston draftoval rodáka ze Šternberku v roce 2004 ve druhém kole jako 63. hráče v pořadí.

Krejčí dosud v NHL odehrál 318 zápasů s bilancí 62 branek a 165 asistencí. V play-off má na kontě 52 utkání, 19 branek a 25 přihrávek. Po pomalejším začátku v letošním ročníku se Boston rozjel a v posledních zápasech se začalo dařit i Krejčímu. Ve středu přispěl gólem a dvěma přihrávkami k výhře 6:3 v Torontu. Ve 20 zápasech v sezoně zatím nasbíral čtyři branky a devět asistencí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.