ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Koreis za bitku s Čajánkem trest od disciplinárky nedostal

Velikost textu:

Praha - Disciplinární komise Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) nebude nijak dále trestat brněnského útočníka Jakuba Koreise, který v úterním duelu se Zlínem obdržel trest ve hře. Situací jiného hříšníka z úterního programu 26. kola extraligy Marka Malíka z Vítkovic se však bude komise opětovně zabývat.

V prodloužení větší vůli po vítězství ukázala Kometa
V prodloužení větší vůli po vítězství ukázala Kometa

Sedmadvacetiletý Koreis vyvolal pár vteřin před vypršením základní hrací doby souboje Komety se Zlínem (0:1) hromadnou bitku, když se vrhl na zkušeného forvarda Beranů Petra Čajánka. Tresty hrozily nejen Koreisovi, jenž byl penalizován trestem ve hře, ale také hráčům, kteří se do bitky zapojili ze střídaček. Nakonec však všichni zúčastnění vyvázli bez dodatečného potrestání. "Žádné další tresty už tam nepadly, protože bychom museli potrestat obě mužstva. Zkoušeli jsme sice v této souvislosti nalézt toho, kdo vstoupil za střídačky na led jako první, ale to prakticky nešlo určit," řekl předseda disciplinární komise Karel Holý.

Zkušený bek Ostravanů Malík si trest ve hře vynutil emotivními protesty na adresu rozhodčích Petra Blechy a Martina Homoly ve vítězném klání Vítkovic s Třincem (3:1). Ve 48. minutě si šestatřicetiletý zadák se zkušenostmi z NHL vykoledoval kvůli protestům osobní desetiminutový trest, ale již na konci 53. minuty, kdy jeho tým přidal třetí trefu, obdržel navíc trest do konce zápasu a vzápětí i trest ve hře.

Rozhodčí navíc do oficiálního zápisu uvedli, že je Malík vulgárně urazil. Konkrétně měl směrem k nim prohlásit: "Pi.., já si tě najdu." Malík ale něco takového zásadně odmítá. "V zápisu jsou lživé a mylné informace. Když jsem to viděl, nastartovalo mě to znovu," řekl Malík po dnešním dopoledním tréninku serveru isport.cz. "Co je v zápisu, není pravda. Tohle by se nemělo jen tak nechat projít, protože by to bylo ke škodě všeho," doplnil Malík, ale detailněji celou situaci komentovat nechtěl. "Dejte mi čas, počkám na rozhodnutí disciplinárky," řekl Malík.

Disciplinární komise APK LH sice zatím k trestu nesáhla, ale případem se chce ještě zabývat. "Malík dostal stejně jako Koreis trest ve hře, takže máme relativně čas na nějaké další rozhodnutí. Zítra dostaneme podrobnější informace a dokumenty od rozhodčích, měli bychom mít k dispozici také další odlišné záběry, než jaké vysílala televize. Pak se rozhodneme o dalších krocích," nastínil Holý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.