ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

V exhibici na Demitrovu počest vyhrál slovenský tým

Velikost textu:

Trenčín - V exhibičním utkání k nedožitým 37. narozeninám tragicky zesnulého útočníka Pavla Demitry zvítězila slovenská hokejová reprezentace nad Duklou Trenčín na jejím ledě 11:4. Český trenér slovenského národního týmu Vladimír Vůjtek měl v sestavě i útočníka Žigmunda Pálffyho, který už v reprezentaci skončil. Bývalá hvězda NHL se podílela na výhře dvěma góly a dvěma asistencemi. Závěrečné minuty zápasu se hrály za bouřlivého potlesku téměř čtyř tisícovek diváků, kteří přišli zavzpomínat na oblíbeného hokejistu.

Kapitán slovenského týmu Branislav Jánoš po exhibičním utkání
Kapitán slovenského týmu Branislav Jánoš po exhibičním utkání

Duklu přivedl na led s kapitánským "céčkem" Martin Jakúbek, synovec Demitry, který zahynul při zářijové letecké havárii hokejistů Lokomotivu Jaroslavl. O život tehdy přišli i čeští hráči Jan Marek, Josef Vašíček a Karel Rachůnek.

Oba týmy měly na prsou Demitrovo číslo38 ana jejich dresech byla vyobrazena i silueta slovenského kapitána na letošním mistrovství světa v Bratislavě a Košicích.

Součástí exhibice byl sestřih nejlepších Demitrových gólů i jeho rozlučka s reprezentací po letošním šampionátu a také křest knihy o bývalém trenčínském útočníkovi, který odehrál 847 zápasů v NHL.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.