ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Šoumen Novák obohatí extraligu, bude trénovat Boleslav

Velikost textu:
aktualizováno 26. 11. 2011 14:34

Mladá Boleslav – Hokejový tým Mladé Boleslavi angažoval jako hlavního trenéra Petra Nováka, který nedávno skončil v prvoligovém Havlíčkově Brodě. Vladimír Hiadlovský, který boleslavské mužstvo spolu s Milanem Hniličkou dočasně vedl po odvolání Vladimíra Jeřábka, zůstává v Boleslavi jako asistent trenéra. Hnilička se vrací do funkce sportovního manažera.

Hokejisté Mladé Boleslavi
Hokejisté Mladé Boleslavi

"S Petrem Novákem jsme byli v kontaktu už nějakou dobu a víceméně jsme čekali na to, až uzraje doba. A podle našeho názoru se to stalo teď," uvedl ředitel klubu Tůma.

Novák podle všeho neplánuje výrazné změny v kádru Boleslavi. "Sice platí 'nikdy neříkej nikdy', ale teď chceme nějakým způsobem kádr ustálit, uzavřít a nechceme do něj sahat," řekl Tůma. V současné sezoně zasáhlo do extraligy v mladoboleslavském dresu už 38 hráčů, což je nezvykle mnoho.

Třiačtyřicetiletého Nováka, který opustil Havlíčkův Brod na začátku listopadu po šesti letech, čeká premiéra v nejvyšší soutěži. "Dohodli jsme se v pátek večer a smlouvu jsme podepsali do konce sezony," řekl Novák, který vedl poprvé trénink dnes dopoledne. "Je to velká výzva, taková nabídka se neodmítá. Cíl je jasný, skočit o jedno místo výše, a myslím si, že to není těžký úkol, který zvládneme," uvedl.

V minulé sezoně Novák dovedl Havlíčkův Brod do semifinále play-off první ligy. I pro své často neortodoxní názory a chování byl výraznou postavou první ligy. Debut na střídačce Středočechů ho čeká v neděli v domácím duelu s Kometou Brno.

Brankář Mladé Boleslavi Jaroslav Hübl
Brankář Mladé Boleslavi Jaroslav Hübl

Dvojice Hiadlovský, Hnilička vedla Mladou Boleslav od 17. října po odvolání Vladimíra Jeřábka. Bruslařský klub pod jejich taktovkou získal ve třinácti zápasech třináct bodů, ale z posledních sedmi vytěžil jen čtyři. Středočeši mají v tabulce na třináctou Slavii i dvanácté Karlovy Vary ztrátu čtyř bodů. Jsou v této sezoně jediným extraligovým klubem, který odvolal hlavního trenéra.

První liga přichází o osobnost aneb památné výroky Petra Nováka

Petr Novák byl v první lize poněkud kontroverzní postavou, rozhodně jí ale dokázal dodat šťávu. Proslulý byl například jeho vojenský převlek při derby s Duklou Jihlava, do myslí fanoušků se zapsal ale zejména poněkud neotřelými komentáři zápasů. Vybrali jsme pro vás tři nejzajímavější z letošní a loňské sezony.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Rebel Havl. Brod 5:1, 19.9.2011

"Jen mi přijde trochu trapné, když se tu po druhé třetině povídalo, že když Ústí nad Labem vyhraje, tak nám spornou branku uznají. Myslím, že to gól byl, myslí si to i kluci, kteří byli v onen okamžik na ledě. Je možné, že se na videu přesvědčíme, že branka nebyla, ale to je vše, co k tomu můžu říct. Také mě zarazilo, že všechny góly na kostce nad ledovou plochou opakují, tuto situaci však nikoli. Kdyby to gól nebyl, tak by záznam určitě pustili, to je logické myšlení každého, kdo se na to dívá nezávisle." Zdroj: www.hcusti.cz.

V letošní sezoně se Novák projevil již ve třetím kole, kdy se mu nezdála sporná situace na začátku druhé třetiny za bezbrankového stavu. Rozhodčí Brodu neuznali zřejmě regulérní gól, který však dobře neviděli, brankový rozhodčí gól nesignalizoval.

HC Olomouc - HC Rebel Havl. Brod 4:0, 26.2.2011

"Snažili jsme se hrát čistě do té doby, než našemu gólmanovi začali svítit laserem do obličeje, na našeho nejlepšího útočníka byly tři unfair zákroky. Série se do Olomouce už nevrátí, na soupeře se připravíme. Domácím dnes procházelo hodně zákroků, podle toho se zařídíme na pondělí. Čeká vás rebelské peklo." Zdroj: www.hc-olomouc.cz.

Klasická ukázka emotivních prohlášení trenéra Nováka. Rebelové vedli ve čtvrtfinále play-off nad favorizovanou Olomoucí již 3:0 na zápasy, v pátém zápase však Olomouc snížila stav jednoznačnou výhrou na 3:2. Následující zápas Brod v "rebelském pekle" již zvládl a postoupil do semifinále s Ústím nad Labem, kterému podlehl. Přesto se jednalo o největší úspěch v historii klubu.

HC Olomouc - HC Rebel Havl. Brod 3:1, 29.1.2011

"Mysleli jsme ale, že zápas bude spíše těžký po stránce fyzické než psychické. V minulém kole trenér Hradce Králové Mička hodil na led láhev, za což byl potrestán a byla mu odebrána registračka. Dnes se mu ale už nedivím, po tom, co předvedl rozhodčí Kubičík... No k tomu se nebudu raději vyjadřovat." Zdroj: www.hc-olomouc.cz.

V jednačtyřicátém kole Havlíčkobrodští padli na ledě Olomouce. Trenér Novák svérázným způsobem okomentoval výkony rozhodčího.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.