ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Smutné loučení. Teplický zimák čeká demolice

Velikost textu:
aktualizováno 22. 11. 2011 19:51

Teplice - Hokejová hala v Teplicích má před sebou posledních pár týdnů života. Stadion, kde vyrůstaly hvězdy jako Robert Lang nebo Milan Hejduk, je v demolici. Vlastníci na jeho provoz neměli peníze a hokejový klub se odstěhoval do nedaleké Bíliny.

Teplický hokejový stadion
Teplický hokejový stadion

V 70. letech minulého století na stadionu často trénovala reprezentace, hrály se mezinárodní zápasy a zároveň 2. liga. To, že tu po sedmatřiceti letech bude rumiště před demolicí, by tehdejšího správce stadionu ani nenapadlo. "Na zimáku měli českoslovenští reprezentanti tréninkové plochy a kabiny," vzpomíná bývalý správce Milan Vunč.

Poslední led byl na přelomu roku, od té doby stadion chátrá pod nájezdy bezdomovců. Pak se zřítila střecha a v areálu několikrát hořelo. "Plakal bych," přiznává Vunč. "Je to nostalgie a hrozně mě mrzí, že to takhle dopadlo," říká bývalý funkcionář hokejového klubu Jiří Štverák. Současní majitelé chtějí pozemek po demolici prodat, co na něm bude stát v budoucnu, nikdo neví. A tak po jednom z nejhezčích stadionů své doby zbudou jen zažloutlé fotografie.

přehrát video
Teplický zimní stadion končí
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.