Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Jihočeši se na ledě Vítkovic pokusí přiblížit vedoucímu duu

Velikost textu:

Praha - Jedno ze dvou utkání, která mají k dobru oproti dvěma týmům před sebou, dnes čeká hokejisty třetích Českých Budějovic v dohrávce 22. extraligového kola na ledě Vítkovic. Zatímco Jihočeši čeří vody v popředí soutěže, domácí finalista posledních dvou ročníků je zatím blíže tabulkovému dnu než vedoucí příčce.

České Budějovice - Vítkovice
České Budějovice - Vítkovice

Vicemistrům se první dva zápasy po reprezentační přestávce výsledkově nepovedly a z Brna i z Mladé Boleslavi odjeli s porážkou. Zápas, který byl přeložen kvůli halovému freestyle motokrosu a je i opakováním posledního čtvrtfinále, berou Vítkovice jako příležitost na reparát.

"České Budějovice předvádějí dlouhodobě velice kvalitní výkony a není náhodou, že se drží v popředí tabulky. Hlavně v útočném pásmu jsou hrozně nepříjemní, dokážou vytvořit velký tlak v předbrankovém prostoru," řekl trenér Vítkovic Mojmír Trličík. Tomu bude scházet dlouhodobě zraněný útočník Klimek a nejistý je také Ujčíkův start.K plné spokojenosti měli ale daleko i na jihu Čech, byť po prohře s Libercem Mountfield těsně zdolal Kometu. V obou utkáních však jen dvakrát skóroval. "Obě ta utkání byla podobná, jen v tom druhém se štěstí přiklonilo na naši stranu. Nehráli jsme úplně špatně, ale můžeme se určitě zlepšovat," připomněl trenér František Výborný.

U Vítkovic se podle něj nelze ohlížet na jejich dosavadní nelichotivé postavení v tabulce. "Je to vynikající mužstvo, které se bude určitě opět poohlížet po nejvyšších příčkách. Dvakrát teď venku prohráli, takže to budou chtít bezpochyby dohnat doma, ale i my chceme něco uhrát. Oba týmy se dobře znají z vyrovnaného jarního čtvrtfinále, čekám podobně vyrovnaný zápas i nyní," uvedl Výborný. Vrátit do sestavy by se mohl Gulaš.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.