ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Zklamaní čeští hokejisté přijeli z Québeku domů

Velikost textu:
aktualizováno 16. 5. 2008 12:50

Québec - Zklamaní čeští hokejisté opustili dějiště mistrovství světa v Québeku a vrátili se domů. Místo postupu do boje o medaile pro ně po středečním čtvrtfinálovém vyřazení se Švédskem skončila sezona. Většina hokejistů působících v NHL se z Québeku vydala ještě před návratem do Česka do svých zámořských domovů, část výpravy mířící do Prahy odletěla ve čtvrtek večer z Montrealu a přes Curych dorazila do české metropole v pátek ráno.

Čeští hokejisté prohráli ve čtvrtfinále mistrovství světa se Švédy a v turnaji končí.
Čeští hokejisté prohráli ve čtvrtfinále mistrovství světa se Švédy a v turnaji končí.

Reprezentanti se dvě hodiny před polednem bez nálady trousili do autobusu, který vyrazil od hotelu Hilton směr Montreal. S Québekem se rozloučili na společném večeru, který se nesl stejně jako loni v Moskvě ve smutném duchu. "Budu cestou spát. Byli jsme si s klukama sednout, moc jsme toho nenaspali. O šampionátu jsme se bavili, ale na nic zajímavého jsme nepřišli. Kluci mají před sebou dlouhou cestu, já zůstanu v Montrealu," řekl novinářům útočník Canadiens Tomáš Plekanec.

Do Toronta se vydal brzy ráno jako první Tomáš Kaberle, jako další odjeli Jiří Novotný, Jan Hejda, Martin Erat, Tomáš Kuba a Michal Rozsíval. Individuální návrat měl naplánovaný i Patrik Eliáš, který ještě zůstával v hotelu po odjezdu spoluhráčů. "Většina hráčů z NHL letí do svých destinací v Americe," řekl generální manažer české reprezentace Zbyněk Kusý.

Společně s generálním sekretářem svazu Martinem Urbanem v Kanadě zůstávají a příští týden je čeká volební kongres Mezinárodní hokejové federace v Montrealu. Kusý je mezi kandidáty na člena rady IIHF. "Bude to tu 'zábavný' pobyt, sledovat ty další zápasy bez z nás," povzdychl si Kusý.

Kouč Alois Hadamczik cítil stejně hluboké zklamání z vyřazení jako bezprostředně po utkání se Švédskem. "Člověk za celý rok dával dohromady mužstvo, velkým dílem jsme se já a Zbyněk Kusý zasloužili o to, že jsme dali tak dobrý tým dohromady. Byly polemiky, jestli hráči chtějí, nebo nechtějí na mistrovství světa. Viděli jsme, že chtějí. Škoda, že se zranil (brankář) Tomáš Vokoun," prohlásil Hadamczik.

Mrzelo ho, že se silným kádrem nedosáhl na vyšší pozice. "Jsem rád za tu partu a že jsem pracoval s hráči, jako jsou Kaberle, Eliáš, Plekanec, Kuba a další. Byl to požitek tak výborný tým trénovat, byl to požitek a dělalo mi to radost," řekl Hadamczik, který po třech letech u národního týmu končí. "Věřil jsem, že když tým projde čtvrtfinále a spadne z něj zátěž, tak to dotáhneme daleko. Sport si vybere i kruté chvíle."

Hadamczik cítil hořkost i kvůli výkonu rozhodčích. "Včera si kluci stěžovali na rozhodčí, já jsem tomu nevěnoval pozornost. Ale když se podíváme na to, že Švédové hráli v šesti, když jsme vedli 2:1 a Patriku Eliášovi řeknou, že se to v závěru nepíská, tak je to smutné. Byl tam i sporný zákrok na Hniličku. Na to se vymlouvat nemůžeme, dali jsme jeden gól ze hry, měli jsme proměnit víc šancí," uvedl Hadamczik.

I sami hráči vědí, že na turnaji nesplnili, co se od nich očekávalo. "Neporazili jsme žádný tým z té silné skupiny, takže těžko můžeme říct, že si zasloužíme medaili. Proč se tak stalo, těžko říct. Ale ve čtvrtfinále jsme měli přežít ten konec. Určitě byl tým dobrý, ale je to každý rok stejné, jde o jeden zápas. Chyběl kousek a mohli jsme být v semifinále my," prohlásil Plekanec.

Opora Canadiens, která posílila tým až v průběhu turnaje, se vrátila na pár dnů do Montrealu. "Pak pojedu domů. Jestli někam vyrazíme s přítelkyní nebo ne, to se ještě uvidí. Zatím to nemáme neplánované. Teď je konec sezony, čeká mě odpočinek a budu čerpat síly na novou sezonu," dodal Plekanec.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.