ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Čeští hokejisté dnes odehrají klíčovou bitvu

Velikost textu:

Praha - České hokejisty čeká klíčový zápas celého turnaje na kanadském mistrovství světa. Ve čtvrtfinále se střetnou se Švédskem, které nepatří mezi jejich oblíbené soupeře. V roce 2006 podlehli hokejisté Švédům v semifinále olympiády a poté i ve finále mistrovství světa v Rize. Před čtyřmi dny navíc Hadamczikův výběr prohrál právě s týmem tří korunek v osmifinálové skupině. 

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Otevřít galerii
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Národní tým nastoupí i s Patrikem Eliášem, který si v neděli poranil stehenní sval a zápas nedohrál. Eliáš raději vynechal úterní trénink: "Byl jsem připravený trénovat a přímo před odjezdem na trénink jsme se raději rozhodli, že to nebudeme pokoušet." V rozhodujícím zápase o postup do bojů o medaile však nejproduktivnější český útočník na turnaji chybět nebude.

Čeští hokejisté zatím v Kanadě uspěli jen proti zemím, které nepatří k hokejovým velmocím - Dánsku, Itálii, Švýcarsku a Bělorusku. Před porážkou se Švédy nestačili také na Rusko, kterému podlehli v prodloužení. Trenéru Hadamczikovi to však starost nedělá.

"Jsme v dobré pozici, protože máme dobrý tým a nehráli jsme tady jediné špatné utkání, byli jsme v každém aktivní. Tým nemá důvod nemít sebevědomí. My ho máme, zatím jsme vyloženě nic nepokazili," uvedl Hadamczik, kterému po sezoně končí smlouva u reprezentace a dnešek se může stát jeho derniérou. Zápas mohou diváci sledovat v přímém přenosu na druhém programu České televize od 19 hodin.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.