ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Slovensko si se Slovinskem poradilo 5:1

Velikost textu:

Halifax (Kanada) - Slovenští hokejisté vykročili za záchranou v elitní skupině mistrovství světa. V pátečním úvodním duelu o udržení v Halifaxu porazili svěřenci trenéra Júlia Šuplera Slovinsko 5:1.

 

Slovinsko:Slovensko
Slovinsko:Slovensko

Po úvodním gólu Róberta Petrovického v třetí minutě v dvojnásobné přesilovce zlomili Slováci svého protivníka čtyřmi brankami v druhé třetině. Druhý zápas těchto soupeřů se hraje v noci ze soboty na neděli, k záchraně je zapotřebí dvou vítězství.

Slováci i přes velké zklamání z neúspěchu v podobě poslední příčky v
základní skupině přistoupili k existenčnímu souboji se Slovinci zodpovědně
a jeho vývoj měli od samého počátku pevně pod kontrolou. Pomohla jim k tomu i dvojnásobná početní výhoda již na začátku třetí minuty, kterou dokázal za 43 vteřin zužitkovat Petrovický.

Na začátku druhé třetiny měl vyrovnání na holi David Rodman, při přečíslení tří hráčů na dva však orazítkoval pouze tyč Lašákovy branky. Místo srovnání skóre vzápětí prohrávali Slovinci již 0:3, neboť favorita definitivně uklidnili Marcel Hossa a Podkonický. Chvilku nato sice ještě snížil Robar, ale krátce poté přišly dva slepené góly Slováků v rozmezí 36 vteřin a bylo rozhodnuto.

Závěrečná třetina se při čtyřbrankovém náskoku Slovenska dohrávala pouze z povinnosti, zachytal si v ní i slovinský náhradník Hočevar. O výrazné převaze favorizovaných Slováků vypovídal i celkový poměr střel, který vyzněl 50:11 v jejich prospěch.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.