ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Soupiska bude uzavřena bez Milana Michálka

Velikost textu:

Québec - Milan Michálek byl poslední neznámá české nominace pro závěrečnou část turnaje. Na kanadském hokejovém mistrovství světa nakonec nebude, účast mu nepovolili klubový lékaři. Útočník San José i vedení reprezentace do poslední chvíle lobbovali za jeho připojení k týmu a oddalovali uzavření soupisky. Volné místo zaujme karlovarský útočník Václav Skuhravý, řeší se ještě pojistka pro Michala Rozsívala.

Hokejová reprezentace
Hokejová reprezentace

Michálek inkasoval v závěru základní hrací doby nedělního utkání play off v Dallasu tvrdý zákrok od Brendana Morrowa. Z šestého utkání série druhého kola Stanleyova poháru, pro Sharks posledního v sezoně, poté otřesený český útočník odstoupil a v nastaveném čase už nehrál.

Přestože Michálek by i s naraženým ramenem rád do Québeku cestoval, klub jej nepustí. "Snaží se klubu vysvětlit, že by tady chtěl být, ale pravidla, která jsou v NHL nastavená, jsou jasná. Když jejich doktor řekne ne, tak s tím nic neuděláme. Snažíme se to nějak řešit," podotkl Kusý.

San Jose nakonec na opakovanou prosbu Michálka o účast na šampionátu odpovědělo zamítavě, protože se prý bojí, aby neměl další úraz hlavy.

Před nočním utkáním v osmifinálové skupině E budou na soupisku českého týmu zapsáni útočník Tomáš Plekanec z Montrealu a obránce Michal Rozsíval z New Yorku Rangers. Jediné volné místo v poli tak zaujme karlovarský útočník Václav Skuhravý, který by měl být doplněný v příštích dnech. Po odletech útočníků Petra Kumstáta, Leoše Čermáka a obránců Ladislava Šmída s Vladimírem Sičákem zůstával karlovarský centr jediným čekatelem v Québeku. Na soupisce stále není ani třetí gólman Adam Svoboda, jenž tam měl být zařazen před úterním duelem s Itálií, ale po chybě nakonec zařazen nebyl.

Aktuálně se ještě řeší pojistka pro Rozsívala, který přicestoval do dějiště
turnaje z New Yorku až dnes ráno a měl by nastoupit ve večerním utkání. "Na pojistce se začalo dělat, jakmile prošel prohlídkami v klubu. Doufám, že to během dnešního dne dotáhneme. U nás se sice kvůli svátku nedělá, ale my to řešíme se zajistiteli v zahraničí," dodal Kusý. 
   


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.