ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Švéd Wallin si kvůli faulu nezahraje dva zápasy MS

Velikost textu:
aktualizováno 8. 5. 2008 11:46

Québec - Niclas Wallin, zkušený švédský zadák, si za hrubý faul, jehož se dopustil v závěru středečního utkání základní skupiny A na hokejovém mistrovství světa proti Švýcarsku, nezahraje dva zápasy. Wallin za svůj zákrok dostal trest ve hře, který znamená automaticky stop pro následující zápas, vedení kanadského šampionátu se kvůli závažnosti faulu ale rozhodlo trest prodloužit i na další utkání.

7. 5. 2008
7. 5. 2008

Třiatřicetiletý Wallin necelých šest minut před posledním hvizdem napadl loktem u soupeřova útočníka Romana Wicka a za úder do oblasti hlavy a krku byl vyloučen. V sestavě švédské reprezentace se proto neukáže v příštích dvou utkáních, kdy se bude hrát proti Dánsku a Rusku. Nastoupit bude moci až v závěrečném zápase osmifinálové skupiny proti českému týmu.

Napadený Wick utrpěl otřes mozku a podle oficiálních internetových stránek turnaje trpěl deset minut po Wallinově neblahém zákroku úplnou ztrátou paměti. Na šampionátu se tedy dvaadvacetiletý švýcarský útočník už pravděpodobně neobjeví, protože podle odborných odhadů by na led neměl nastoupit alespoň šest až deset dnů.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.