ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Pinc si po špatném začátku oddechl

Velikost textu:

Québec - Český brankář Marek Pinc nezačal ve včerejším hokejovém zápase zrovna nejlépe. Proti Itálii si poprvé v kariéře zachytal na mistrovství světa od začátku hry a z prvních dvou střel inkasoval dvě branky. Pro devětadvacetiletého gólmana byla situace o to nepříjemnější, že na kontě měl už kuriózní zápis na světovém šampionátu z loňska z Moskvy.

Český brankář Marek Pinc v historickém dresu připomínající první poválečný zlatý úspěch na pražském MS z roku 1947.
Český brankář Marek Pinc v historickém dresu připomínající první poválečný zlatý úspěch na pražském MS z roku 1947.

Tehdy totiž zaskočil vyčerpaného Romana Čechmánka v osmifinálové skupině proti Kanadě jen na prodloužení, které už nic nemohlo změnit na postupu českých hokejistů do čtvrtfinále, a inkasoval po 23 vteřinách gól. Až do dnešního dne tak měl ve statistikách na MS průměr 156,52 branky na zápas. "Místo sto padesáti mám sto," hlásil Pinc s nadsázkou v narážce na svůj průměr při příchodu mezi novináře do mix zóny.

Výhra 7:2 mu spravila náladu, která u něj ve 4. minutě byla na bodu mrazu. "Když jsem dostal za čtyři minuty dva góly, tak jsem si říkal, že to to zase pěkně začíná. Naštěstí to dopadlo dobře," poznamenal Pinc, který prý nepociťoval před prvním plnohodnotným zápasem na velké mezinárodní akci nervozitu. "To jsem nějak neřešil. Jenom mi to tam takhle napadalo. Říkal jsem si, že to otočíme a bude to v klidu. To se taky stalo," oddechl si brankář, jenž v průběhu sezony v extralize zamířil z Vítkovic do Liberce.

V 59. sekundě Pince překonal Luca Ansoldi přímo z buly, což litvínovský gólman nepamatuje. "To se mi snad ještě nestalo. Hlavně tam (Ansoldi) stál tak, jako že to bude vyhrávat na beka. Nevím, jak to vystřelil. Většinou to poznám a u něj to poznat vůbec nebylo," popsal první nepříjemný moment v utkání.

Potom defenzívou zapomenutý Nicola Fontanive trefil puk přesně k tyči a bylo to 1:2. "Nebylo to moc příjemné," zopakoval Pinc, který pak pochytal 12 pokusů soupeře. V závěrečné třetině se dovolil drzou stahovačku hokejkou na napadajícího soupeře a zakončil zápas zlikvidováním sóla Giulia Scandelly. "To už jsem si užíval zápas o trošku víc. Když už jsem tam celý zápas stál, tak jsem chtěl aspoň tou kličkou pobavit lidi. A ten nájezd, to kluci říkali, že tam už stojím bez práce moc dlouho, tak ho prý pustili," vtipkoval.

Po první třetině při odchodu do kabin probíral s kolegou Milanem Hniličkou, že stav 2:2 je stejný jako v prvním utkání na šampionátu proti dalšímu papírově slabšímu soupeři Dánsku. "Máme to tak asi v prvních třetinách. Řekli jsme si pak v kabině, že musíme hrát líp. Pak už jsme si s nimi dělali, co jsme chtěli. Kluci z NHL si hráli s Italy jako někde na rybníku. Byl to pak rozdíl tak dvou tříd," dodal Pinc.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.